برخورد با صرافى‌هاى غیرمجاز یکى از راه‌هاى کنترل قیمت ارز/نرخ 4200 تومانى مشکلات بازار را برطرف می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب: 14731
 
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: یکى از راه‌هاى کنترل بازار ارز، برخورد با صرافى‌هاى غیرمجاز است و باید آنها را پلمپ کنیم.
برخورد با صرافى‌هاى غیرمجاز یکى از راه‌هاى کنترل قیمت ارز/نرخ 4200 تومانى مشکلات بازار را برطرف می‌کند
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛سیدناصر موسوى لارگانى عضو کمیسیون اقتصادى مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسى باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کاهش نرخ ارز به ٤ هزار و ٢٠٠ تومان اظهار کرد: تصمیمى که براى ارز گرفته شد و دولت نرخ آن را به ٤ هزار و ٢٠٠ تومان رساند، باید زودتر انجام می‌شد.

وى افزود: با نوساناتى که در بازار ارز به وجود آمد، زندگى برخى از مردم تحت تاثیر قرار گرفت، زیرا عده اى خودروى خودشان را فروختند و ارز خریدند تا از افزایش قیمت آن سود بیشترى عایدشان شود.

عضو کمیسیون اقتصادى مجلس گفت: اگر قیمت ارز، ٤ هزار و ٢٠٠ تومان بماند و تک نرخى باشد، ممکن است مشکلات مان را در بازار ارز برطرف کند.

وى با بیان اینکه چند نرخى بودن ارز باعث می‌شود عده‌اى ویژه خوار و رانتخوار شوند، تصریح کرد: عده‌اى از این طریق و با تهیه صورت وضعیت و نسخه درمانى اقدام به سوءاستفاده و دریافت ارز می‌کنند، اما اگر ارز تک نرخى باشد، زمینه سوءاستفاده‌هاى کلان دیگر وجود نخواهد داشت.

موسوى لارگانى بیان کرد: دولت باید نسبت به مصوبه نرخ ارز ٤ هزار و ٢٠٠ تومانى مصمم باشد و نباید تغییر قیمتى صورت بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادى مجلس یادآور شد: با وجود نوسانات ارزى در چند ماه گذشته، تصمیم‌گیرى براى تولید کنندگان و صنعتگران دشوار بود، زیرا آنها نمی‌دانستند که باید تولید داشته باشند و مواد اولیه مورد نیازشان را خریدارى کنند یا خیر.

وى با تاکید براینکه یکى از راه‌هاى کنترل بازار ارز، برخورد با صرافى هاى غیرمجاز است و باید آنها را پلمپ کنیم، متذکر شد: همچنین باید تدبیرى اندیشید تا دست دلالان کوتاه شود، یعنى باید با کسانى که در بازار ارز فساد ایجاد کردند، برخورد قاطع کنیم نه اینکه به‌صورت مقطعى چند نفر بازداشت و بعد از مدتى آزاد شوند.

موسوى لارگانى اظهار کرد: باید با جدیت با اخلالگران ارزى برخورد شود زیرا این موضوع می‌تواند بسیارى از مسائل و مشکلات را برطرف کند.

انتهاى پیام/

Share/Save/Bookmark