ملت ایران در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و پیروزی شد/قدرت نظامی ایران در طول این ۴۰ سال برای همه جهانیان شگفت‌آور است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: 16775
 
رئیس جمهور کشورمان گفت: ملت بزرگ ایران امروز وارد ۴۱ امین سال پیروزی خود شده‌اند و ملت ما توانست در برابر همه قدرت‌ها بایستد و پیروزی را به دست آورد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛به‌نقل از شبکه خبری تهران نیوز، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جمع راهپیماییان ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران با بیان اینکه این نظام توانست در این سرزمین استقلال ببخشد اظهار کرد: خدا را سپاس می‌گوییم که ملت بزرگ ایران را ۴۰ سال پیش از وابستگی‌ها رهانید و این ملت توانست نظام جمهوری را در این سرزمین استقلال ایجاد کند.

وی گفت:  ۲۲ بهمن امسال ویژگی‌های خاص خود را دارد. از یک طرف با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی همزمان است و ملت بزرگ ایران امروز وارد ۴۱ امین سال پیروزی خود شده‌اند. ملت ما توانست در برابر همه قدرت‌ها بایستد و پیروزی را به دست آورد.

رئیس جمهور افزود: از طرف دیگر امسال ما در شرایطی جشن ۲۲ بهمن را برگزار می‌کنیم که در برابر توطئه آمریکای جنایت‌کار قرار داریم و مردم ما را در فشار تحریم قرار داده‌اند‌. امروز حضور مردم در خیابان‌های سراسر ایران اسلامی و در این کشور به این معناست که نقشه‌های یک ساله دشمن نقش بر آب شده است.

روحانی بیان کرد: این حضور بدین معناست که دشمن هرگز به اهداف شوم خود نخواهد رسید. راه و مسیر ما به همان صورت که ۴۰ سال پیش انتخاب کرده بودیم ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما حراست و حفاظت از ایران اسلامی عزیز بود افزود:  مردم ما به خوبی می‌دانند که ۲۰۵ سال قبل بخش بزرگی از مناطق شمالی ایران و قفقاز در دوران پادشاهان خائن قاجار از ایران جدا شد. ۱۹۱ سال پیش بخش دیگری از شمال سرزمین ایران را جدا کردند.

 

قاجار به تمامیت ارضی کشورمان خیانت کرد

رئیس جمهور  به جدا شدن خاک کشورمان در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: ۱۷۲ سال قبل بخش مهمی از شمال شرق جدا شد و ۱۳۸ سال قبل باز هم بخشی از شمال شرق ایران از ایران جدا شد. صد سال قبل هم بخش بزرگی از جنوب ایران جدا شد که امروز به چند کشور تبدیل شده‌اند. حتی هفت سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی باز هم بخش مهمی از جنوب ایران به دست خیانت‌بار پهلوی جدا شد.

روحانی در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: طی این چند سال اخیر حکومت قاجار و پهلوی دو سوم ایران از ایران عزیز جدا شد، آن‌ها علاوه بر اینکه بر زندگی مردم خیانت کردند، بر تمامیت ارضی هم این خیانت را تکرار کردند. در جنگ جهانی اول شمال، غرب و جنوب ایران توسط سه قدرت اشغال شد و در جنگ جهانی دوم نیز متفقین ایران را به شمال و جنوب تقسیم کردند و بر این کشور مسلط شدند. آن‌ها به شاه دستور دادند که شاه از ایران خارج شود و او هم از ایران خارج شد اما به این شرط که پسرش جایگزین او شود.

عضو تشخیص مصلحت نظام به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت:  ۳۸ سال پیش زمانی که قدرت‌های جهانی تصمیم گرفتند و صدام را تحریک کردند که با سلاح شرق و غرب و سربازان کشورهای دیگر به ایران حمله کند.

 

قدرت نظامی ایران در طول این ۴۰ سال برای همه جهانیان شگفت‌آور است

وی یادآور شد: آن‌ها از مدرن‌تریت توپ‌ها و تجهیزات استفاده کردند اما ما پیروز شدیم، امروز قدرت جمهوری اسلامی به مراتب از روزهای جنگ بیشتر است. امروز نیروهای مسلح ما قدرت پیدا کرده‌اند و ۸۵ درصد نیازمندی‌های کشورمان به دست نیروی توانمند داخلی شروع می‌شود.

روحانی افزود: قدرت نظامی ایران در طول این ۴۰ سال برای همه جهانیان شگفت‌آور است، امروز موشک‌ها، ناوها، زیردریایی‌ها، نفربرها و سلاح‌های انفرادی ما شگفت‌آور هستند و از همه مهم‌تر تدبیر آن‌هاست که کارگشا بوده است.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: وقتی ایران اراده کرد به مردم سوریه، لبنان، فلسطین و یمن کمک کند جهانیان دیدند که هیچ‌کدام از قدرت‌های بزرگ به پیروزی نرسیدند و امروز مجبورند به شکست‌های ۲۰ ساله خود در منطقه اعتراف کنند و خروج شوند.

رئیس جمهور اولین دستا‌ورد انقلاب اسلامی را حراست از تمامیت ارضی و حراست  بر شمرد و  در تشریح دستاوردهای بعدی خاطرنشان کرد: دومین دستاورد انقلاب تغییر نظام مشروعیت در این کشور بود. نظام مشروعیت در گذشته بر این مبنا بود که فردی فرزند کدام پدر است و از کدام طایفه است تا او بتواند شاه باشد و فرزند او هم بر این مسند تکیه کند‌ اما امروز تمام مسئولان جمهوری اسلامی ایران از رهبر معظم انقلاب گرفته تا رئیس جمهور و اعضای مجلس شورای اسلامی و شوراها با رای مردم و صندوق آراء مسئولیت را برعهده می‌گیرند‌.

وی گفت: اگر در این ۴۰ سال ما پیروز شدیم بخاطر شور، ایمان، اعتقاد، فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت مردم بود. آن نیروی که ما داریم و دشمن ندارد، همین مردم معتقد و با ایمان هستند، ما می‌دانیم که اگر پیروز و حتی اگر کشته شویم باز هم پیروز هستیم. این اعتقاد است که میلیون‌ها نفر را پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) و امام رضا(ع) در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی می‌کشاند.

روحانی ایمان و معنویت را اساس قدرت انقلاب عنوان کرد و افزود: اگر انقلاب ما اسلامی نبود و ملی و ایرانی بود، حتما شکست می‌خورد. اسلامیت نظام موجب تایید آن و حفظش در برابر خطرات شده است.

 

می‌دانیم چگونه کشور را اداره کنیم

رئیس جمهور ادامه داد: آن چه باعث شده روز به روز مردم ما با نشاط بیشتری مسیر خود را ادامه دهند، آن است که هر دو سال یک بار به پای صندوق‌های رای می‌روند. هر کس هر نوع تغییری می‌خواهد باید پای صندوق آراء برود.

عضو خبرگان رهبری سومین دستاورد انقلاب  پیشرفت  در عرصه‌های مختلف اقتصادی برشمرد و اذعان کرد: جمعیت ما در آغاز انقلاب ۳۶ میلیون بود اما امروز ۸۲ میلیون است، کار ما هم نسبت به ۴۰ سال قبل باید دو برابر شده باشد.

وی اضافه کرد: مهندسین ما در بخش کشاورزی کار بسیار بزرگی را انجام داده‌اند‌‌؛ محصول گندم ما امروز نزدیک ۱۴ میلیون تن است یعنی ۳ برابر شده است. صادرات محصولات کشاورزی  نسبت به قبل از انقلاب ۲۰ برابر شده است و امروز صادرات محصولات کشاورزی ما ۵ میلیارد و ۷۷ میلیون است‌ و بیش از ۵ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم‌. مسیر ما مسیر درستی است و سامانه‌های نوین آبیاری امروز نسبت به قبل از انقلاب ۶ برابر شده است.

روحانی در ادامه برشمردن دستاوردهای انقلاب اظهار کرد: امروز در بخش صنعت کل بنگاه‌های صنعتی به ۸۵ هزار رسیده است و قابل مقایسه با ۴۰ سال قبل نیست. امروز بالای ۲۰ میلیون تن فولاد داریم و مردم عزیز ایران در زمان رژیم گذشته کل گازی که در اختیار مردم می‌توانسته قرار بگیره خیلی ناچیز بوده است. ذخایر نفت ما ۸۸ میلیارد بوده اما امروز حدودا دو برابر شده است‌. ما توانستیم روی پای خودمان بایستیم و می‌دانیم چگونه کشور را اداره کنیم.

رئیس جمهور کشور گفت: جمعیت تحت پوشش برای استفاده از گاز ۵۱ هزار خانوار بوده اما امروز حدودا ۲۲ میلیون خانوار از گاز استفاده می‌کنند، ما ۶ مجتمع پتروشیمی داشتیم اما امروز ۵۲ مجتمع داریم. ما در زمینه‌های مختلف شاهد پیشرفت کشور هستیم و این دستاوردها در آب و برق و بنادر و راه‌آهن هم به همین صورت است و آمار صعودی دارد.

وی بیان کرد: ما ۱۹ سد ملی داشتیم اما امروز ۱۷۲ سد داریم و این بیانگر پیشرفت ماست. برق ما ۷ هزار مگاوات بوده اما امروز ۸۰ هزار بوده است. ما در تولید برق در رتبه ۳۸ قرار داشتیم اما امروز رتبه ۱۴ دنیا و اول منطقه را داریم‌. ظرفیت بنادر ما قبل از انقلاب ۱۹ میلیون تن بوده اما امروز ۲۳۴ میلیون تن است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark