بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان به مقابله با کرونا شتافت/ از توزیع پمفلت آموزشی تا آماده سازی تیم بحران در5شهر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب: 17387
 
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای این جامعه برای پیوستن به جهاد سلامت در مقابله با کرونا آمادگی خود را اعلام کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛فاطمه کمیلی در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹، افزود: بسیج جامعه پزشکی همچون همیشه با بومی سازی دستورالعمل های اجرایی در راستای کاهش آلام مردم گام برداشته به گونه ای که برای پیمودن این مسیر دشوار بار دیگر آمادگی همه جانبه خود را در مواردی از قبیل اعزام نیرو و کادر درمانی مورد نیاز  اعلام کرده است.

وی بیان کرد: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا این مجموعه تاکنون اقدام به طراحی و توزیع 500 پمفلت آموزشی و همچنین ارائه آموزش های لازم در جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری شایع در اقصی نقاط مختلف استان کرده است.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: قبل از تعطیلی مدارس در چهار مدرسه حاشیه شهر زاهدان اقدام به ارائه آموزش نکات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا به دانش آموزان وخانواده های آنان شده است.
 

 
وی ادامه داد: در حال حاضر در هر مرکز درمانی ابتدا اسپری ضد عفونی به دست مراجعین زده و پمفلت آموزشی که آماده شده نیز به صورت روزانه بین آنان توزیع می شود.
 
کمیلی آموزش و توزیع پمفلت به مراجعین مراکز درمانی به خصوص در شهرستان های نیمروز و هامون را یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه برای شکست ویروس کرونا دانست و گفت: آماده سازی تیم بحران در شهرستان های سراون، زاهدان، زابل، زهک و خاش که شامل متخصص زنان و زایمان، دکتر عفونی، ماما، پرستار، پرستار آی سی یو و متخصص داخلی است از دیگر اقدامات شاخص توسط بسیج جامعه پزشکی در استان می باشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark