معاون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه:
طرح پیشنهادی فراکسیون زنان مجلس خلاف شرع اسلام است / اجرای قانون خروج بی اجازه زنان از کشور بنیان خانواده را سست می کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 12328
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گفت: قوانین جاری در کشور برگرفته از احکام اسلامی است و اجرای طرح خروج بانوان بدون اذن ولی یا همسر خلاف شرع اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین احسان محمدی درگفتگو با خبرنگارلادیز؛اظهار کرد شارع مقدس اسلام در جهت تحکیم بنیان خانواده  مسلمانان را ملزم به رعایت قوانین و دستوراتی  دانسته است از جمله این دستورات که در قرآن کریم نیز آمده احترام به پدر و مادر , تمکین زن از همسر و اجازه گرفتن زنان از شوهر حتی در امر صدقه دادن است . پیامبر اکرم (ص)  تاکید داشتند که زنان مسلمان حتی در بخشش مال از منزل باید از همسرشان اجازه بگیرند.

وی با بیان این مطلب که درصورت تصویب طرح فراکسیون زنان مجلس بنیان خانواده تضعیف می شود افزود : امروزه با وجود هجمه های فرهنگی از تمام جهات به خانواده های ایرانی، تصویب این چنین طرح هایی به سست شدن روابط خانوادگی منجر می شود  دختران جوانی که در شرایط بلوغ جوانی قرار دارند و هجمه های فرهنگی مختلف از هر سو تصمیم گیری مناسب را برای دختران جوان کم تجربه سخت کرده است، کوچکترین اختلاف نظر و مشکل با خانواده منجر به خروج بدون اجازه والدین به خارج از کشور خواهد شد و از آنجایی که در برخی کشور های همسایه انواع مختلف بی احترامی و تحقیر برای شهروندان ایرانی اتفاق افتاده است آینده ای نا معلومی برای این افراد وجود خواهد داشت .

معاون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه با اشاره به این که کشور ما از قوانین اسلامی پیروی می کند تصریح کرد : قانون اساسی جاری در جمهوری اسلامی ایران برگرفته از قرآن و دستوراتی است که از پیامبر اسلام (ص ) و ائمه اطهار علیهم السلام به دست ما رسیده است لذا نادیده گرفتن این احکام خلاف شرع اسلام خواهد بود اگر به هر دلیلی افرادی بتوانند بخشی از قوانین را تغییر دهند دستورات اسلامی و شرعی آن پابرجا خواهد بود و این موضوع نباید فراموش شود .

وی با بیان این مطلب که فراکسیون زنان مجلس به دنبال تضعیف نقش مرد در خانواده است، اذعان کرد: نقش مرد در خانواده حکم ستون های آن را دارد با تضعیف نقش مرد در خانواده پایه های بنیان خانواده سست خواهد شد. بعد از اجرای چنین حکم خلاف شرع اسلامی، هر مشاجره ای بین زوجین  می تواند منجر به مسافرت بدون اجازه زن یا مادر خانواده به خارج از کشور خواهد شد و این مصداق بارز فروپاشی خانواده اسلامی است.

وی گفت: اجرای قوانین اسلامی در کشور ما نشان دهنده احترام به جایگاه والای زن و خانواده در جامعه است کشور های غربی با مطرح کردن مسائل حقوق بشر ی دروغین به دنبال اجرای اهداف ضد اسلام خودشان هستند فرهنگ بالا و پیروی از تعالیم اسلامی در خانواده های ایرانی اجازه تصویب اینچنین قوانین بی پایه و اساس را نخواهد داد.

انتهای پیام / 
Share/Save/Bookmark