عربستان و آمریکا اغتشاشات اخیر را هدایت می کنند/ تخریب اموال عمومی محکوم است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب: 13975
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در واکنش به به حمایت تروریست ها از اقدامات آشوب طلبان عنوان کردند: عربستان و آمریکا اغتشاشات اخیر را هدایت می کنند.
عربستان و آمریکا اغتشاشات اخیر را هدایت می کنند/ تخریب اموال عمومی محکوم است
به گزارش پایگاه خبری لادیز،به نقل از  عصرهامون علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در واکنش به به حمایت تروریست ها از اقدامات آشوب طلبان در گفت و گو با برخی رسانه های بومی استان عنوان کردند: عربستان و آمریکا اغتشاشات اخیر را هدایت می کنند.  
تخریب اموال عمومی محکوم است
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصرهامون در خصوص اینکه تخریب اموال عمومی از دیدگاه علمای اهل سنت و هر انسان با وجدانی محکوم است، گفت: چنین حرکاتی در هیچ آیین و قانونی مجاز نیست و اگر کسی مطالباتی دارد باید از راه قانونی پیگیری کند.
وی با بیان اینکه تخریب اموال بیت المال و اموال افراد از لحاظ شرعی جرم است، افزود: باید افرادی که اقدام به خراب کاری می کنند به سزای اعمال خود برسند و مجازات شوند.
مولوی سلامی خاطر نشان کرد: نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه هیچ دین و مکتبی اجازه نمی دهد شخص اگر خواسته و مطالبه ای دارد دست به تخریب اموال عمومی بزند بلکه باید مطالبات را از لحاظ قانونی پیگیری کنندو از تخریب اموال عمومی و ضایع کردن حق دیگران خودداری نمایند.
 
افرادی که دستشان به خون هزاران شهید آغشته است ،دلسوز مردم نیستند
نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وارد کردن خسارت به اموال عمومی جرمی نا بخشودنی است و مجازات سنگینی در قوانین اسلامی برای این افراد در نظر گرفته شده است.
وی در پاسخ به سوال عصرهامون مبنی بر اینکه " عده ای از عناصر سابق گروهک ریگی امروز مردم را به هرج و مرج دعوت می کنند آیا قابل باور است افرادی که دستشان به خون هزاران شیعه و سنی آغشته است امروز دلسوز مردم باشند؟" اظهار کرد: به هیچ عنوان؛ کسی که دستش به خون هزاران شهید آغشته است دلسوز مردم نیست.
 
مردم راه خود را از آشوبگران جدا کردند
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: اغتشاشگران به بهانه مسائل اقتصادی مردم را به خیابان ها کشاندند اما در ادامه از این مسئله به دنبال دستیابی به اهداف سیاسی خود بودند.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز داشت: در روزهای اخیر عده ای آشوبگر به بهانه گرانی به خیابان ها آمده و علاوه بر تخریب اموال عمومی رعب و وحشت را در شهرها به وجود آوردند.
وی افزود: شمار زیادی از مردم که دیدند آشوب گران به دنبال مسائلی به جز مشکلات اقتصادی هستند راه خود را از آنان جدا کردند و در دام این عوامل خودفروخته نیفتادند.
امام جمعه اهل سنت هامون تصریح کرد: مشکلات اقتصادی در تمامی کشورها وجود دارد تنها مختص ایران نیست بنابراین مردم باید هوشیار باشند و خود را در دام افراد منفعت طلب که جز منافع سیاسی خود به چیز دیگری نمی اندیشند نیندازند.
مولوی حسن زهی ادامه داد: به وضوح روشن است که این اغتشاشات از خارج از کشور توسط سرویس های بیگانه به ویژه آل سعود، رژیم صهیونیستی و آمریکا هدایت می شود و به هیچ عنوان برای رفاه مردم به وجود نیامده است.
 
عربستان و آمریکا اغتشاشات اخیر را هدایت می کنند
وی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان گول سخنان پوچ و بیهوده گروهک های تروریستی را نخورند چرا که کسانی که دستشان به خون پاک انسان های بیگناه زیادی آلوده است نمی توانند امنیت و رفاه برای مردم به ارمغان آورند.
امام جمعه اهل سنت هامون خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایران اسلامی از نعمت بزرگ امنیت برخوردار است و نباید مردم این امنیت را که با خون هزاران شهید به وجود آمده را فراموش کرده و در دام اجانب و عوامل خودفروخته قرار گیرند.
مولوی حسن زهی اذعان داشت: اغتشاشگران با تخریب اموال عمومی و یورش به بانک ها نشان دادند که درد مردم و گرانی را ندارند بلکه تنها به دنبال پر کردن جیب های خود و در عین حال اهداف سیاسی هستند.
 
وقتی عناصر تروریستی مردم را به خیابان ها دعوت می کنند هدف مشخص است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: تخریب اموال عمومی، به آتش کشیدن پرچم ایران و حمله به افراد بیگناه در برخی مناطق به روشنی مشخص میکند که اغتشاش‌گران دشمنان واقعی اسلام و ملت ایران هستند.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با پاپایا، با محکوم کردن اقدامات خرابکارانه اغتشاش گران در برخی شهرهای ایران، گفت: اغتشاش، خرابکاری و تخریب اموال عمومی کاملا با اعتراض در چهارچوب قوانین مدنی و دینی فرق داشته و چیزی که امروز در کشور مشاهده می کنیم یک نوع خرابکاری سازمان یافته از سوی سرویس های جاسوسی بیگانه و گروهک های معاند است.
وی افزود: نه در دین اسلام نه هیچ دین و مذهبی نیامده که مردم برای مطالبات خود چه بر حق باشد و چه نباشد می‌توانند اینگونه اموال عمومی را تخریب کرده و کشور را به سوی پرتگاه ببرند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه حمایت گروهک های معاند و کشورهای استکباری بزرگترین دلیل مشکل دار بودن این تجمّعات است، بیان کرد: وقتی افرادی چون سران گروهک منافقین یا اعضای گروهک های تروریستی که دستشان به خون مردم بیگناه ایران از شیعه و سنی آغشته است از این تجمّعات حمایت کرده و مردم را به خرابکاری و اغتشاش تشویق می‌کنند باید به فکر فرو رفت چرا که با یک دقیقه تفکر هر فرد با بصیرت و دینداری خواهد فهمید این دعوت به حضور در خیابان ها چیزی به جز دعوت به نابودی امنیت و همه چیزهایی که برای آن سالها خون داده ایم نیست.
 
دولت به مطالبات مردم پاسخ دهد
وی ادامه داد: نمی توان با قتل افراد بیگناه و تخریب اموالی که به عنوان بیت المال حق بیش از 80میلیون ایرانی است به خواسته های به حق رسید.
رسولی زاده با درخواست از مردم برای جدا شدن از صف اغتشاش گران، خاطرنشان کرد: مردم با بصیرت و ولایت مدار ایران هرچه زودتر باید صف خود را از دشمنان ایران جداکنند، این جانیان با آتش زدن پرچم ایران کاری کردند که اسرائیل و آمریکا جرات انجام دادن آن را نداشتند به آتش کشیدن پرچمی که نماد استقامت و شهادت طلبی ملت شریف ایران بوده و مزین به نام مبارک "الله" و کلمه "لا إله إلّا اللّه" بوده در واقع بزرگ‌ترین دلیل برای کفر و ضد ایرانی بودن این اغتشاش گران است.
وی در پایان با اشاره به اینکه دولت باید به مطالبات قانونی مردم نیز توجه کند، تصریح کرد: برخی از مطالبات مردم به حق بوده و نشان در فشارهای اقتصادی است که دولت باید در قبال آن پاسخگو باشد چرا که میتوان با رسیدگی به مطالباتی که جنبه قانونی دارد به سرعت صف مردم عادی و زجرکشیده را از دشمنان و جاسوسان خارجی جدا کرد.
 
 فتنه گری و تخریب اموال عمومی در کشور قابل پذیرش نیست
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:دولت و مسئولین باید به خواسته ها و مطالبات به حق مردم رسیدگی کنند اما تفرقه افکنی، آشوب و تخریب اموال عمومی هرگز قابل پذیرش نیست و محکوم است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد: عده ای سودجو و فرصت طلب از اعتراض مسالمت آمیز مردم سوء استفاده کردند وبا همراهی دشمنان و معاندین دست به اغتشاش و آشوب در کشور زدند اما این اعتشاش و آفتنه گری از نظر علمای دین محکوم است.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی دستورات و احکام دینی و قرآنی حاکم است و طبق گفته پیامبر اکرم(ص) جان و مال مسلمین باید در امان باشد و مسلمان کسی است که به جان و مال و آبروی سایر مسلمین احترام گذاشته و برای آن ارزش قائل باشد، اما آشوبگری و تحرکات اخیر برخی با تحریک دشمنان با احکام اسلامی متضاد است و مردم آگاه باشند که دشمنان قسم خورده ما به سرکردگی آمریکا و اسراییل دست از دسیسه علیه کشور برنمی دارند.
 
 دست دشمنان و گروهک های تروریستی درآشوب ها نمایان است
وی با بیان اینکه مردم ایران موافق این فتنه گری ها و تخریب امول عمومی نیستند، خاطرنشان کرد: مردم ایرانی اغتشاش و ناامنی در کشور خود را نمی خواهند و رفتار عده اندکی که با چراغ سبز دشمنان به دنبال آشوب و ناامنی در کشور هستند را تحمل نمی کنند دشمنان انقلاب اسلامی حق دخالت در امور کشور ما را ندارند چرا ایران اسلامی مردمی بیدار و رهبری بصیر و آگاه دارد و اجازه دخالت به امور داخلی کشورمان را به بیگانگان نمی دهیم.
مولوی ریگیان پور با بیان اینکه دست های دشمنان در این آشوب ها نمایان است، تاکید کرد: دولت و مسئولین باید به خواسته ها و مطالبات به حق مردم رسیدگی کنند اما تفرقه افکنی، آشوب و تخریب اموال عمومی هرگز قابل پذیرش نیست و محکوم است.
وی با اشاره به تحرکات برخی گروهک های تروریستی در جریان آشوب های اخیر، اذعان کرد: گروهک های تروریستی ضربات زیادی به مردم استان سیستان و بلوچستان زدند و خون بسیاری از هم استانی های شیعه و سنی مارا بر زمین ریختند واز نظر تمام مردم استان منفور هستند و مردم فریب این عده را نخواهند خورد وهوشیار باشند تا بتوانند دست فتنه را در جریانات اخیر از کشور کوتاه کنند.
 
اغتشاش حرام است
امام جمعه اهل سنت کنارک گفت: هر گونه اغتشاش به نام مطالبه گری در شهر حرام است و گروهک های تروریستی با عناوین مختلف در صدد بر هم زدن نظم عمومی می باشند.
مولوی عبدالملک ملکی پور در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: اغتشاش و تخریب اموال عمومی به اسم گرفتن حق خود در اسلام و قرآن حرام است و عده ای از عناصر سابق گروهک تروریستی ریگی مردم را به هرج و مرج دعوت می کنند که پیروی از این افراد مرتد نیز به شدت محکوم است.
​وی با اشاره به جدا بودن صف مردم از اغتشاش گران افزود: چگونه می شود کسانی که دستشان به خون هزاران شیعه و سنی آغشته است امروز دلسوز مردم شده اند و با دعوت مردم به اغتشاش قصد هرج و مرج در کشور را دارند.
​امام جمعه اهل سنت کنارک نافرمانی از دشمنان را از فرامین واجب الهی برشمرد و ادامه داد: آمریکا، اسرائیل و آل سعود بعد از نابودی داعش در خاورمیانه به دنبال ناامنی در ایران می باشند و عناصر داخلی خود را به اغتشاش در کشور فرمان داده اند.
 
مردم گول گروهک های تروریستی را نمی خورند
وی اغتشاش گران را به توبه توصیه کرد و تصریح کرد: حق طلبان برای تحت تاثیر گذاشتن دولت در توجه به تولید داخلی تجمعات بر حقی داشتند ولی دشمنان با حضور در بین معترضان به انقلاب توهین کردند که مانند ادوار گذشته نیازمند هوشیاری مردم برای ناکام گذاشتن فتنه گران است.
​مولوی ملکی پور خاطرنشان کرد: اشتعال در معابر، شکستن شیشه های اتوبوس و مغازه، کندن چراغ راهنمایی و رانندگی، خرد کردن شیشه های اتومبیل پارک شده در خیابان به اقتصاد مردم ضربه می زند و عناصر سابق گروهک های تروریستی عبدالمالک ریگی با دعوت مردم به ناامنی در بلوچستان به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود می باشند.
 
تخریب ‌اموال عمومی از سوی اغتشاشگران‌‌ محکوم است
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: تخریب ‌اموال عمومی از سوی اغتشاشگران‌‌ محکوم است و و هيچ کجای قرآن و سنت رسول مكرم اسلام(ص) نيامده است كه افراد برای گرفتن حق خود دست به اغتشاش بزنند.
مولوي محمدعلي شهنوازي در گفت و گو با تفتان ما با بيان اينكه نظام ايران اسلامي امروز قدرتمندتر از هر زمان ديگري است، اظهار كرد: دشمنان و استكبار جهاني همواره از عزت و قدرت اين كشور هراس دارند و از هر راهي براي ضربه زدن به نظام استفاده مي كنند اما بايد بدانند ملت غيور و هميشه در صحنه ايران اسلامي هرگز اجازه تحقق اين خيال واهي را به آن ها نمي دهند.
وي با بيان اينكه هرگونه اغتشاش و تجمع از دیدگاه اسلام "محکوم" است، گفت: هیچ قوانینی در دين مبين اسلام وجود ندارد که با خشونت و اغتشاش پیگیر مطالبات خود باشید و به مردم و اموال عمومي جامعه ضرر برسانید و لذا اين اقدامات شرعاً و قانوناً حرام است.
مولوي محمدعلي شهنوازي با بيان اينكه رفع مشکلات معیشتی مردم به‌حق است، ادامه داد: عده اي فتنه گر و فرصت طلب در بين مردم حضور دارند و به بهانه اعتراض به اموال عمومي آسيب وارد مي كنند كه اين اقدامات درست و جايز نيست.
وي با بيان اينكه مردم می‌توانند شرعاً و قانوناً پیگیر مشکلات و مطالبات خود باشند، تصريح كرد: گرانی و احیاناً مطالبات اقتصادی راهکارش تخریب اموال عمومی، ریختن در خیابان و شعار علیه مسئولان نیست و هيچ کجای قرآن و سنت رسول مكرم اسلام(ص)  نيامده است كه افراد برای گرفتن حق خود دست به اغتشاش بزنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش خاطرنشان كرد: صف مردم از اغتشاشگران جداست و لذا اين افراد محدود و اندك شما بايد از افكار پليد و زشت خود تجديد نظر و استغفار كنند و به دنبال اختلاف و اغتشاش نباشند.
 
عناصر سابق گروهک تكفيري "عبدالمالك ريگي" از وضعيت پيش آمده در كشور سوء استفاده مي كند
وي يادآور شد: عده ای از عناصر سابق گروهک ریگی امروز مردم را به هرج و مرج دعوت می کنند و به دنبال داغ کردن تنور خرابکاري هستند لذا مردم با بصيرت و بيدار ايران اسلامي و خصوصاً استان شهيدپرور و ولايتمدار سيستان و بلوچستان اين اقدامات پليد و ناپسند دشمنان را به شدت محكوم مي كنند و مشت محكمي بر دهان اين جيره خواران استكبار مي زنند.
مولوي شهنوازي افزود: هيچ عقل سليمي قبول نمي كند عناصر سابق گروهك تكفيري و تروريستي که دستشان به خون هزاران شیعه و سنی آغشته است امروز دلسوز مردم باشند و لذا در اين مواقع مردم بايد مثل هميشه با بصيرت باشند و جواب اين دشمنان را بدهند.
وي با بيان اينكه اين اغتشاش ها از بيرون مرزها هدايت مي شود، اذعان كرد: باید همه با هم برای تقویت نظام كوشش کنیم تا مانند همیشه اهداف و دسیسه‌های مختلف دشمنان با شکست روبه‌رو شود.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه افراد بايد مشكلات اقتصادي و مطالبات گراني خود را از مجاري قانوني پيگيري و دنبال كنند، اظهار كرد: مسئولان باید به مطالبات به حق مردم پاسخگو باشند که پاسخگو نیز خواهند بود.
 
مردم در فضای مجازی در مقابل گروه های معاند هوشیار باشند
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: تخریب اموال عمومی به دست عده ای از مردم که فریب دشمن را خورده اند شرعا حرام، و مخالف قوانین اسلامی است.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه در گفت و گو با ندای هیرمندگفت: به طور کل مردم مطالباتی از دولت دارند که دولت باید به آنان پاسخگو باشد اما از راه قانونی و درست باید آن را بیان کرد.
وی افزود: تخریب اموال عمومی به دست عده ای از مردم که فریب دشمن را خورده اند شرعا حرام، و مخالف قوانین اسلامی  است.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: گرچه شروع اعتراض ها برای رفع مشکلات اقتصادی آغاز شد اما عده ای در این میان سوءاستفاده کردند و اکنون در زمین دشمن بازی می کنند.
 
مطالبات از راه قانونی بیان شود
وی هر فعالیتی در کشور را که بر پایه شاد کردن دشمن رقم بخورد، را بازی در زمین دشمن دانست و تصریح کرد: گروهک های معاند، و مخالف نظام به طور کل دشمن محسوب می شوند و ویرانی های به بار آمده از این گروهک ها در کشورهایی همچون سوریه و عراق همواره دیده می شود لذا مردم هوشیار باشند و گول تبلیغات گسترده آنان را در فضای مجازی نخورند.
حجت الاسلام گزمه بار دیگر بر هوشیاری مردم در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، مستحکم تر از آن است که دشمن به خیال باطل خود در نظر دارد و جواب این آشوب ها را همانند دهه های قبل خواهد داد.
 
امام جمعه شهرستان هیرمند همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که سالها مردم شیعه و سنی را با مظلومیت به شهادت رسانده اند امروز در فضای مجازی دلسوز مردم شده اند، دود اعتماد به آنها در چشم خود کسانی می رود که اخبار کذب آنان را با ذوق زدگی دنبال می کنند.
 
جامعه اهل سنت ایران در کنار نظام و دولت ایستاده اند
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک گفت: اگر چه دولت کم کاری هایی نیز در چند سال اخیر داشته است اما مردم به ویژه جامعه اهل سنت ایران در مواقع حساس و این چنینی در کنار نظام و دولت خواهند ایستاد.
مولوی دوست محمد درواخ در گفت و گو با ندای هیرمند گفت: با اعلام حمایت رئیس جمهور آمریکا از اتفاقات اخیر اهداف و دست های پشت پرده آشوب ها در کشور مشخص شد.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران همه ی مذاهب و انسان ها از حقوق واحد و برابری برخوردار هستند در همین خصوص نیز از دیدگاه اهل سنت مسائل ملی بر مسائل مذهبی پیش قدم است.
 
آشوبگران از بیرون هدایت می شوند
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک خاطرنشان کرد: اگر چه دولت کم کاری هایی نیز در چند سال اخیر داشته است اما مردم به ویژه جامعه اهل سنت ایران در مواقع حساس و این چنینی در کنار نظام و دولت خواهند ایستاد.
مولوی درواخ تصریح کرد: اهل سنت ایران هیچ گاه اجازه نخواهند داد تا مردم به این آشوب ها بپیوندند.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در خصوص فتنه می فرمایند هر گروه و یا فردی فتنه را بیدار کند لعنت خدا بر آنان باد لذا در فضای مجازی کسانی که این آشوب ها را سازماندهی می کنند، به جزای اعمال خود خواهند رسید.

 دشمنان به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اغتشاش آفرینی توطئه گران در داخل کشور، گفت: دشمنان به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند.
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به اغتشاش آفرینی افرادی در روزهای اخیر در برخی از نقاط کشورمان، گفت: عده ای آشوبگر که از خارج از کشور حمایت می شوند، در داخل کشور دست به اغتشاش و آشوب زده اند.
وی با تاکید بر اینکه این افراد آشوبگر شعارهایی علیه اسلام و اعتقادات دینی سر می دهند، تصریح کرد: کجای قرآن و دین خدا آمده است که اموال عمومی را که متعلق به همه مردم است، تخریب شود.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد ناامن جلوه دادن جمهوری اسلامی هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچم دار مبارزه با استکبار است، دشمنان به دنبال ضربه زدن به آن هستند.
 
آشوبگران ازخارج از کشور حمایت می شوند
مولوی بلال مقدسیان برپایی اغتشاش علیه حکومت اسلامی جایی در دین مبین اسلام ندارد، اضافه کرد: باید علمای اسلام این توطئه های دشمنان و دنیای استکبار را کنند.
وی بیان کرد: مردم ما با هوشیاری کامل اجازه سوء استفاده به اغتشاشگران و مخلان امنیت عمومی را نخواهند داد.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اینکه هر کس مطالبه و یا درخواستی دارد باید از راه قانونی پیگیری کند، خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی هم باید پاسخگوی مشکلات و مطالبات مردم باشند.
Share/Save/Bookmark