الحاق ایران به پالرمو استقلال کشور را خدشه دار می‌کند/این کنوانسیون به دنبال قطع حمایت ایران از حزب الله است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۷
کد مطلب: 14947
 
نماینده مردم خاش،میرجاوه و نصرت آباد در مجلس گفت:الحاق ایران به کنوانسیون «پالرمو» استقلال کشور را خدشه دار می‌کند و ایران حق حمایت از حزب الله را نخواهد داشت.
الحاق ایران به  پالرمو استقلال کشور را خدشه دار می‌کند/این کنوانسیون به دنبال قطع حمایت ایران از حزب الله است
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی، موسوم به پالرمو به تازگی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که پیوستن ایران به این کنوانسیون تبعات زیادی را برای کشور به همراه دارد.
نماینده مردم خاش،میرجاوه و نصرت آباد دراین باره در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: برخی مفاد کنوانسیون پالرمو مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران نیست برخی از محدودیت هایی که به واسطه قرارگیری در این کنواسیون بر کشور تحمیل می شود به ضرر منافع بین المللی ماست.
علی کرد با بیان اینکه تصمیم گیری و تصویب هر معاهده و کنوانسیونی باید در راستای مصالح کشورباشد، افزود: الحاق ایران به کنوانسیون «پالرمو» استقلال کشور را خدشه دار می‌کند طبق کنوانسیون پالرمو برخی احزاب و گروه ها مانند حزب الله لبنان در لیست گروه های تروریستی قرارمی گیرد و ایران حق حمایت از حزب الله را نخواهد داشت ودرواقع این کنوانسیون به دنبال قطع حمایت ایران از حزب الله است.
وی خاطرنشان کرد: دولت باید هشیار باشد چراکه جمهوری اسلامی ایران کشوری حامی مظلومان و جریان مقاومت است و همواره در خط مقدم مبارزه با گروه های تروریستی بوده است ما نمی توانیم اجازه دهیم که چنین کنوانسیونی جلوی حمایت ما از یک گروه مقاومت اسلامی را بگیرد و در مقابل با تضعیف جنبش های اسلامی مانند حزب الله گروه های تروریستی مانند داعش را تقویت کند.
نماینده مردم خاش،میرجاوه و نصرت آباد در مجلس تاکید کرد: تمام قوای سه گانه و گرایش های سیاسی به دنبال اقتدار ملی، حفظ تمامیت ارضی و آرمان های انقلاب و مصلحت مظام جمهوری اسلامی هستند بنابراین هرگونه تصمیم گیری داخلی و یبن المللی باید در چارچوب مصلحت نظام و در راستای حفظ استقلال کشورباشد.
وی با بیان اینکه دولت باید کارشناسانه به این موضوع نگاه کند،اذعان کرد: دولت باید استقلال و امنیت ملی کشور را در تصویب کنواسیون های بین المللی مورد توجه قرار دهد و از حضور در معاهده هایی که به استقلال ما در دنیا ضربه می زند جلوگیری کند، همان طور که در طول جنگ تحمیلی در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم اکنون نیز اجازه نمی دهیم با حضور در چنین کنوانسیون هایی اقتدار کشور زیر سوال برود.
Share/Save/Bookmark