سیب ارومیه و پرتقال جیرفت در سبد نوروزی مردم سیستان و بلوچستان/ توزیع بیش از 700 تن میوه شب عید در استان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 14497
 
مدیر کل سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 750 تن سیب و پرتقال از 27 اسفند در 53 مرکز استان توزیع می‌شود.
سیب ارومیه و پرتقال جیرفت در سبد نوروزی مردم سیستان و بلوچستان/ توزیع بیش از 700 تن میوه شب عید در استان
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛رضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه امسال میوه به اندازه کافی ذخیره سازی شده است، اظهار کرد: ۴۰۰ تن پرتقال جیرفت و ۳۵۰ تن سیب درختی ارومیه خریداری شده که در حال انتقال به استان است و در حال حاضر 60 تن پرتقال و 310 تن سیب وارد انبار ها شده است.
 
وی با بیان اینکه جهت حمایت از کشاورزان ایرانی هیچ میوه ای از خارج کشور در سبد تنظیم بازار عید نیست، افزود: میوه‌های تامین شده از ۲۵ اسفند تا ۱۴ نوروز سال بعد در ۵۳ مرکز استان با قیمت مصوب عرضه می‌شود که 12 مرکز در زاهدان و مابقی در شهرستان ها است.
 
مدیر کل سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هر شانه تخم مرغ 12 هزار و 600 تومان در اختیار شهروندان قرار می گیرد، گفت:مشکلی در تامین میوه شب عید، برنج ،مرغ وگوشت قرمزوجود ندارد و تاکنون به میزان 2 هزارو305 تن برنج ،700 تن شکر، 700 تن مرغ منجمد،55 تن گوشت قرمزو350 تن سیب و400پرتقال تن مرغوب خریداری شده و در سردخانه ها وانبارها ذخیره سازی شده است.

نجفی افزود: اقلام یادشده ازطریق فروشگاههای زنجیره ای رفاه وتعاونیهای مصرف در 53مرکز درسطح استان توزیع می شود.

وی ادامه داد: مشکلی درتامین سهمیه تخم مرغ مورد نیاز استان نیست،که در این زمینه بخشی از تخم مرغ مورد نیاز از محل تولیدات استان و بخشی نیز از خراسان جنوبی تامین می شود.

شایان ذکر است مرغ منجمد درب سرد خانه به قیمت 57 هزار ریال به فروش خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark