اپلیکشن Zoom برای فیسبوک جاسوسی می‌کند!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 17520
 
به تازگی خبری در فضای مجازی منتشر شده است که اعلام می‌کند برنامه Zoom در سیستم عامل iOS، اطلاعات کاربران را برای فیسبوک ارسال می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛از زمان شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن بسیاری از مردم جهان، بسیاری از افراد برای انجام کارهای روزمره خود از بستر اینترنت و نرم افزارهای اجتماعی استفاده می‌کنند. در این میان بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ جلسات خود را با استفاده از نرم افزارهای کنفرانس و تماس ویدیویی برگزار می‌کنند و یکی از نرم افزارهایی که در این روزها به دلیل داشتن کیفیت بالا در پخش تصویر و عدم قطعی بین کاربران محبوب شده، نرم افزار Zoom است.

اما به تازگی اخباری در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد حریم خصوصی افراد برای مالکان این نرم افزار از پایین‌ترین اهمیت برخوردار است و اطلاعاتی که از کاربران در این نرم افزار وجود دارد، به طور کاملا غیر قانونی برای فیسبوک ارسال می‌شود. این خبر روز گذشته و توسط یکی از منابع آگاه در فضای مجازی منتشر شد و بر اساس این خبر ظاهرا نرم افزار Zoom کلیه داده‌های جمع آوری شده از کاربران را به شرکت فیسبوک ارسال می‌کند؛ لازم ذکر است که این نرم افزار بدون توجه به عضویت کاربران در فیسبوک اطلاعات را به این شرکت ارسال می‌کرده و حتی اطلاعات افرادی که در فیسبوک عضو نیستند نیز به این شرکت رسیده است.جاسوسی اپلیکشن Zoom برای فیسبوک

نکته بسیار عجیب در این نرم افزار این است که در هیچ کجای آن اشاره‌ای به ارسال اطلاعات به فیسبوک نشده است و اطلاعات کاربران کاملا به صورت غیر قانونی به فیسبوک رسیده است. همچنین منبع خبری منتشر کننده این موضوع اعلام کرده است که ارسال اطلاعات به فیسبوک با هر بار ورود به برنامه اتفاق می‌افتد و به موقعیت مکانی یا زمانی کاربر مربوط نمی‌شود.در صورتی که این خبر به تایید مراجع قضایی برسد، شرکت فیسبوک برای چندمین بار باید جوابگوی علت نقض حریم خصوصی کاربرانش شود و اعتبار این شبکه بیش از پیش زیر سوال خواهد رفت.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
Share/Save/Bookmark