مسئول میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه عنوان کرد؛
اماکن تاریخی و گردشگری میرجاوه آماده میزبانی از مسافران نوروزی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب: 14460
 
مسئول میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه گفت:شهرستان میرجاوه با بیش از 55 اثر تاریخی و طبیعی در ایام نوروز میزبان مهمانان و گردشگران نوروزی است.
اماکن تاریخی و گردشگری میرجاوه آماده میزبانی از مسافران نوروزی است
عبدالله کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: شهرستان میرجاوه با بیش از 55 اثر تاریخی و طبیعی از جمله راه آهن، ساختمان گمرک، ساختمان شهربانی، ساختمان پست قدیم، غارلادیز، آبشار لادیز، روستای هدف گردشگری تمین، چشمه حضرت موسی، معماری صخره ای تمین، قبرستان هفتاد ملا در ایام نوروز میزبان مهمانان و گردشگران نوروزی است.

وی با اشاره به برنامه های میراث فرهنگی در این ایام، افزود: برپایی سیاه چادر، جشنواره غذاهای بومی و محلی، بازی های بومی و محلی، موسیقی محلی، رقص سه چاپی لادیز، جشن نوروزگاه و نصب عکس و پوستر از اماکن تفریحی و گردشگری از جمله برنامه های ستاد نوروزی شهرستان میرجاوه برای سال جدید است.

وی خاطرنشان کرد: پاکسازی معابر و اماکن گردشگری مانند غارلادیز و چشمه حضرت موسی قبل از ایام نوروز انجام خواهد شد و اسکان مسافران با همکاری آموزش و پرورش، مهمانسرای جهانگردی و خانه های هادی روستایی انجام می شود.

عبدالله کرد تاکید کرد: با توجه به نزدیکی به ایام نوروز، بازسازی ساختمان راه آهن و ساختمان شهربانی میرجاوه در دستور کار قرار گرفت و عملیات بهسازی و سنگ فرش معابر و دیوار حفاظتی روستای گردشگری تمین انجام شده است.

وی ضمن دعوت از گردشگران برای بازدید از اماکن تفریحی شهرستان میرجاوه، اذعان کرد: دو بازارچه صنایع دستی در ورودی شهرستان میرجاوه و محل ساختمان پست این شهرستان برای بازدید عموم دایر می شود و راهنمایان گردشگری در شهرستان و روستاهای لادیز و تمین آماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی هستند و بروشورهایی نیز برای معرفی بیشترجاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark