مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:
ادبیات کودک و نوجوان نقشی بسزایی در تعلیم و تربیت نسل جدید دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب: 12272
 
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان میرجاوه گفت:ادبیات کودک و نوجوان، نقشی روشن و بزرگ در امر تعلیم و تربیت نسل جدید دارد، قصه ها کودکان و نوجوانان را با گذشته غنی و پربار فرهنگی و ادبی این سرزمین پیوند می دهد.
زهرا زرگر در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: هیجدهم تیرماه سالروز درگذشت استاد مهدی آذر یزدی خالق شاهکار هشت جلدی قصه های خوب، برای بچه های خوب به عنوان به نام روز ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری شده است.
وی افزود: ادبیات کودک و نوجوان، نقشی بسزایی در امر تعلیم و تربیت نسل جدید دارد، قصه ها کودکان و نوجوانان را با گذشته غنی و پربار فرهنگی و ادبی این سرزمین پیوند می دهد، آذر یزدی نویسنده ای است که چندین نسل از مخاطبان با آثار او ارتباط برقرار کرده و از قصه های شیرینش خاطره دارند.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های معرفی شخصیت استاد آذر یزدی، معرفی مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب، کارگاه قصه گویی با هدف آشنایی اعضا با مقوله ادبیات کودک و نوجوان و علاقه‌مند کردن آنان به مطالعه از جمله فعالیت های انجام شده در این روز است.وی تاکید کرد: هر چه ادبیات بالنده‌تر شود زمینه برای تعلیم و تربیت هموارتر خواهد شد، آحاد جامعه از نهادهای فرهنگی گرفته تا خانواده‌ها باید به ترویج مطالعه در میان کودکان و نوجوان بپردازند زیرا کودکان امروز آینده‌سازان کشورمان هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark