نماینده زاهدان در مجلس عنوان کرد؛
آمریکا از ابتدا پایبند به برجام نبود/ ایران باید از برجام خارج شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۰
کد مطلب: 14955
 
نماینده زاهدان در مجلس گفت: دولت ما باید با خروج از برجام به توان داخلی خود تکیه کرده و اقتصادمقاومتی را به معنای واقعی در کشور پیاده کند.
آمریکا از ابتدا پایبند به برجام نبود/ ایران باید از برجام خارج شود
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد :آمریکا از ابتدا نیز در برجام نبود و به هیچ یک از تعهداتش در برجام عمل نکرد، نمایندگان مجلس نسبت به خروج آمریکا از برجام موضع گیری قاطعی داشتند، ، هنگام تصویب برجام نیز در مصوبه مجلس قید شده بود چنانچه آمریکا به هر بهانه ای مانند موضوع موشکی قصد اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با بررسی و تایید موضوع در شورای امنیت ملی باید از برجام خارج شویم.
وی افزود: اکنون به جای اینکه ایران به بدعهدی های مکرر آمریکا معترض باشد دولت آمریکا علی رغم پایبندی ایران به تعهداتش، کشور ما را به عدم پایبندی به برجام متهم کرده و از برجام خارج شد.
وی افزایش قدرت دفاعی و هسته ای کشور را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ایران باید از برجام خارج شود و با قدرت فعالیت های هسته ای خود را ادامه دهد چرا که قدرت کشور ما دشمنان را سر جایشان می نشاند و اتخاذ موضع انفعالی به ضرر ملت ایران خواهد بود.
شهریاری تاکید کرد: دولت مدعیست دوهفته منتظر می مانیم تا عکس العمل کشوورهای اروپایی را بررسی کنیم اما هم اکنون نیز دولت آمریکا قراردادهای فروش هواپیماهای بویینگ و ایر لباس را لغو کرد و به طور حتم آمریکا بانک های جهانی و شرکت های اروپایی را وادار به قطع همکاری با ایران خواهد کرد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید از برجام خارج شود، تاکید کرد: دولت ما باید با خروج از برجام به توان داخلی خود تکیه کرده و اقتصادمقاومتی را به معنای واقعی در کشور پیاده کند ما می توانیم فعالیت های هسته ای خود را با سرعت بیشتری پیش ببریم و بدون شک موفق خواهیم بود.
نماینده زاهدان در مجلس بیان کرد:آمریکا نوکر صهیونیست هاست وسیاست های آنان را در جهان پیاده می کند، اکنون نیز عربستان به تبعیت از اربابان آمریکایی و اسراییلی خود خون مسلمانان را در یمن بر زمین می ریزد و اکنون این کشورها ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند.
Share/Save/Bookmark