در خطبه های نماز جمعه اهل سنت میرجاوه مطرح شد؛
دولت باید در سال آینده برای رفع بیکاری در منطقه چاره ای بیاندیشد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 14586
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: دولت باید در سال آینده برای رفع بیکاری در منطقه چاره ای بیاندیشد و بودجه ای مجزا و ویژه در نظر بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، ضمن اشاره به مقام و جایگاه زنان در اسلام و تاکید این امر از سوی پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، اظهار کرد:قرآن كريم نسبت به جايگاه دختران و زنان توجّه داشته و همواره رفتار ظالمانه و ستمگرانه و تحقيرآميز عليه آنان را كه در بسيارى از فرهنگ‏ها از جمله عرب‏ جاهلى رايج بوده است، مورد نكوهش قرار داده است.
وی با اشاره به فرارسیدن هفته درختکاری وغرس نهال توسط شخص مقام معظم رهبری، افزود: غرس همه ساله نهال از سوی رهبر انقلاب نشان دهنده اهمیت این موضوع است، مردم باید عادت کنند به سنت ایجاد این وسیله‌ی حیات. درخت و گیاه، مظهر حیات و زندگی است؛ خودش هم زنده و زندگی بخش است و فضا را برای انسان و حیوان، فضای قابل زیستی می کند.
مولوی ریگیان پور با اشاره به وضعیت معیشت مردم مرزنشین تصریح کرد: مردم مرزدار شهرستان میرجاوه همواره در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی همسو و پیرو منویات مقام معظم رهبری بوده اند و از دیرباز ساکنین این منطقه اقتصاد وابسه به گذر مرزی داشته اند و از آنجایی که در شرف ایام تعطیلات پایان سال هستیم مردم نیازمند این منبع درآمد اندک هستند اما با بسته شدن مرزی با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند از مسئولین استانی خواستاریم تا در جهت رفع مشکلات مردم منطقه اقدامی در خورشان شهروندان انجام دهند .
وی با بیان اینکه دولت باید در سال آینده برای رفع بیکاری در منطقه بودجه ای مجزا و ویژه در نظر بگیرد،خاطر نشان کرد: در موضوع بازارچه مرزی انتظار داریم هرچه زودتر این بازارچه طبق مقررات بازگشایی شود .
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به نقش مسجد و کانون های فرهنگی مساجد، اذعان کرد: با توجه اینکه میرجاوه درمنطقه صفر مرزی هست و جوانان با انواع تهاجم های فرهنگی روبرو هستندباید به صورت مستمرکار فرهنگی در این شهرستان انجام شود و فرصت نفوذ فرهنگ و اندیشه غرب از دشمنان ساقط شود .

انتهای پیام / م.ر
Share/Save/Bookmark