از میزبانی زوار پاکستانی تا پذیرایی از بیش از 223 هزار مسافر/آغازی پرتکاپو برای قطب گردشگری جنوب شرق کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱
کد مطلب: 17140
 
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میرجاوه از بازدید 223 هزار و 869 گردشگر از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهرستان خبر داد.
از میزبانی زوار پاکستانی تا پذیرایی از بیش از 223 هزار مسافر/آغازی پرتکاپو برای قطب گردشگری جنوب شرق کشور
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛شهرستان میرجاوه با جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان ، نوروز امسال نیز همچون سال های گذشته میزبان خوبی برای مسافران نوروزی بود که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر کردند.
از آنجاییکه امروزه گردشگری به یک صنعت قدرتمند تبدیل شده که امکان درآمدزایی و ایجاد اشتغال را فراهم کرده است تقویت زیرساخت های گردشگری و معرفی جاذبه های طبیعی، فرهنگی و انسانی در میرجاوه می‌تواند به تقویت صنعت گردشگری در این شهرستان بیانجامد و حتی با درآمدزایی و اشتغالزایی در روستاهای گرشگری به عنوان یک صنعت و شغل مورد توجه قرار بگیرد.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میرجاوه دراین باره در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: حضور مسافران و گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور  و بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی میرجاوه در نوروز امسال رشد چشمگیری داشت.

عبدالله کرد افزود: از ابتدای سال جاری تعداد 223 هزار و 869 گردشگر از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان میرجاوه شامل ساختمان های تاریخی پست،شهربانی ،گمرگ ،راه آهن قدیم،غار ،آبشار و قلعه لادیز، روستای گردشگری تمین ، روستای گردشگری روپس و قبرستان تاریخی هفتادملا بازدید کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 230 نفر نیز از خدمات اسکان مسافران استفاده کردند و با توجه به اینکه حضور این تعداد گردشگر در شهرستان میرجاوه بی سابقه بوده است، پیش بینی می کنیم امسال رشد قابل توجهی در بحث گردشگری داشته باشیم بنابراین باید تلاش شود تا امکانات رفاهی بیشتری برای رفاه حال مسافران در شهرستان در نظرگرفته شود.

همچنین نوری سرپرست پایانه مرزی میرجاوه با اشاره به ورود زوار پاکستانی در ایام نوروز در گفت و گو با خبرنگار لادیز، بیان کرد: از اواخر اسفند 97 تا 18 فروردین سال جاری تعداد8هزار و 511 پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور شده و 5هزار و 733 نفر از این مسافران نیز تاکنون از مرز میرجاوه به کشور خود بازگشته اند.
اگرچه شهرستان میرجاوه دروازه ورود زوار پاکستانی بوده و در طول سال میزبان هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است اما از امکانات رفاهی بسیاری کمی برخوردار است و می طلبد تا مسئولین نگاه ویژه ای به ارتقای امکانات رفاهی این شهرستان داشته باشند و این شهرستان را به امکانات در خور و شایسته مجهز کنند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark