نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس عنوان کرد؛
پرداخت تسهیلات کم بهره باعث رونق تولید داخلی است/ صادرات کالاهای ایرانی از مرزهای استان رضایت بخش نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 14990
 
نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس گفت:: اعطای وام های بلاعوض و بدون بهره به تولیدکنندگان داخلی باعث نجات بسیاری از کارخانجات از ورشکستگی و بازگشت امید به تولیدکنندگان داخلی است.
علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: با توجه به درایت و هوشیاری رهبرمعظم انقلاب در نامگذاری سال های متوالی با عنوان اقتصادمقاومتی و اکنون نیز حمایت از کالای ایرانی و دغدغه ایشان درباره تولید داخلی برای افزایش اشتغالزایی در کشور، مسئولین و قوای سه گانه برنامه ریزی کوتاه مدت،میان مدت و دراز مدت برای تحقق این مهم انجام دادند.
وی افزود: برای تحقق شعار سال و حمایت از کالای داخلی باید کالاهای داخلی با نظارت کامل و استانداردهای مطلوب تولید شود تا علاوه بر استفاده داخلی به خارج از کشور نیز صادر شود.
وی پرداخت تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان داخلی را باعث رونق تولید داخلی دانست و خاطرنشان کرد: اعطای وام های بلاعوض و بدون بهره به تولیدکنندگان داخلی باعث نجات بسیاری از کارخانجات از ورشکستگی و بازگشت امید به تولیدکنندگان داخلی است.
علی کرد با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت مرزها برای صادرات تولیدات داخلی، تاکید کرد:بازارچه ها و گذرهای مرزی پتانسیلی بی نظیربرای صادرات کالاهای باکیفیت ایرانی است و می توانیم با افزایش استانداردها و کیفیت، کالای ایرانی را به کشورهای مختلف جهان به خصوص کشورهای آسیا میانه صادر کنم.
وی اذعان کرد: با حضور مسئولین از کمیسیون ها و نهادهای مختلف در سیستان و بلوچستان، تسهیلاتی کم بهره و بدون بهره بالغ بر 700میلیارد تومان به این استان تخصیص داده شده است ، کارگروه های مختلف از جمله اشتغال، صنایع و معادن و بازرگانی باید تلاش کنندتا همه نواحی صنعتی استان برای افزایش تولیدات فعال شود و پتانسیل های مختلف در مرزهای استان را شناسایی و انواع کالا و محصولات منطقه از طریق این مرزها به خارج از کشور صادر کرد.
نماینده خاش و میرجاوه تقویت مرزهای استان را امری ضروری عنوان و تصریح کرد: افزایش تولیدات مناطق صنعتی استان و تولید محصولات با کیفیت می تواند زمینه افزایش صادرات تولیدات داخلی را فراهم کند اما در شرایط فعلی صادرات کالاهای داخلی از مرزهای استان رضایت بخش نیست و نهادهای مربوطه تاکنون نتوانسته اند بستر مناسبی را برای افزایش صادرات از مرزهای استان فراهم کنند نهادهای مختلف در کنار تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی باید در جهت افزایش روزانه تولیدات باکیفیت داخلی تلاش کنند.
Share/Save/Bookmark