رزمنده هشت سال دفاع مقدس مطرح کرد؛
شهید حاج قاسم سلیمانی اصول و مبانی تربیتی مقاومت را برای همگان دیکته کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 17609
 
محمد رضا زاهد شیخی مدرس و عضو هیئات علمی دانشگاه آزاد زاهدان در مراسم گرامی داشت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: رویاهای صادقانه حاج قاسم سلیمانی حتی بعد ازاومنطقه خاورمیانه را ازبلا نجات می دهد .
 

 به گزارش لادیز؛ مراسم اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  در محل مسجد جامع صاحب الزمان (عج)  با حضور اقشار و آحاد مردم شهرستان میرجاوه برگزار شد .
 دراین مراسم محمد رضا زاهد شیخی ازهمرزمان سردارشهید حاج قاسم سلیمانی دردفاع مقدس یاد و خاطره علمدار ایران را گرامی داشت.
وی در این مراسم با اشاره خصوصیات بارز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چهارویژگی اصلی برای ایشان برشمرد و افزود: مکتب شهید سلیمانی را از ابعاد مختلفی می توان مطالعه و بررسی کرد اما مهمترین آنها چهار ویژگی عمده است. به عنوان اولین ویژگی این مکتب می توان از رسیدن به خود شناسی حاج قاسم نام برد، دومین این صفات بارز ادا کردن حق بدن و جسم خودمان است، سومین شاخصه مهم این مکتب اهمیت در حلال خوری و حفظ اخلاقیات دراستفاده از بیت المال است و درآخر ترجیح دادن حق مظلومین نسبت به حق و حقوق خودمان است.

 محمد رضا زاهد شیخی با بیان این مطلب که در مکتب اخلاق شهید سلیمانی کسی می تواند صاحب معرفت شود که اول درگفتمان خودسازی خودش زانوی تلمذ زده باشد، اذعان کرد: مکتب حاج قاسم مکتب خروج از بحران برای انسان شدن ومکتب بزرگ شدن درمحورمقاومت است.

وی تصریح کرد:  شهیدحاج قاسم سلیمانی ادبیاتی با عنوان اصول و مبانی تعلیم و تربیت مقاومتی را درمکتب خودش به همه دیکته کرد.

مدرس و عضو هیئات علمی دانشگاه آزاد زاهدان خاطر نشان کرد: سلوک معنوی شهید سلیمانی باعث شده است که امروز رویاهای صادقانه وی منطقه خاورمیانه را ازشر بلاهای موجود نجات دهد.

وی با بیان این موضوع که در سیر تکاملی مکتب شهید سلیمانی باید ازحق خودت بگذری تا دیگران به حق خودشان برسند، بیان کرد: شهید قاسم سلیمانی فردی بود که رسیدن حق مردم مظلوم را به حق و حقوق خودش ترجیح می داد تا جایی که هرنفس وی دغدغه گشایش کار مردم بود.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark