خسارت 50میلیارد ریالی سیل به راه های روستایی بخش لادیز میرجاوه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۹
کد مطلب: 17483
 
بخشدار لادیز گفت: شبکه آب و فاضلاب روستایی در بخش لادیز بر اثر سیل بین 30 تا 40 درصد تخریب شده است و راه های روستایی طبق برآوردهای اولیه حدود 50 میلیارد ریال آسیب دیدند.
فرشاد فربد در گفت و گو با لادیز، بیان کرد: اگرچه بارش باران سبب خوشحالی کشاورزان بخش لادیز شد اما خساراتی نیز به زیرساخت های اصلی به خصوص در بخش راهداری وارد کرد و 320 کیلومتر از راه های روستایی که از استانداردهای لازم نیز برخوردار نبوده بین 20 تا 100 درصد تخریب کرده است.

وی افزود:بسیاری از پل های ارتباطی بین روستاها قطع شده و سیلاب سبب قطع محور اصلی دوراهی جون آباد در چهارنقطه شده بود که با تلاش مسئولین بخشی از مشکل برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد:شبکه آب و فاضلاب روستایی در بخش لادیز بین 30 تا 40 درصد تخریب شده است و راه های روستایی طبق برآوردهای اولیه حدود 50 میلیارد ریال آسیب دیدند، همچنین در بخش کشاورزی نیز خسارات زیادی داشتیم که هنوز برآورد خسارت انجام نشده است.

بخشدار لادیز با بیان اینکه در سیل دو ماه گذشته نیز آسیب های جدی به روستاهای بحش لادیز وارد شد که هنوز جبران نشده است، عنوان کرد: در سیلاب اخیر  40 روستای بخش لادیز دچار خسارات جدی شدند، 19 روستا در محاصره کامل سیلاب بودند و راه های ارتباطی به این روستاها قطع شد که تاکنون مسیر های 4روستا توسط راهداری بازگشایی شده و بقیه راهها نیز به زودی بازگشایی می شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش های بی وقفه راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره برق شهرستان میرجاوه، افزود: طوفان سبب شکستن 6 تیر اصلی برق و قطعی برق بخشی از روستاهای بخش لادیز شد که برای رفع این مشکل، مسیر برق رسانی جایگزین از زاهدان بوجود آمد و قطعی برق برطرف شد همچنین
شبکه همراه اول نیز در بخش لادیز قطع شده بود که اکنون مشکل برطرف شده است.

وی با بیان اینکه بخش لادیز با 4هزار کیلومترمربع وسعت، دو سوم مساحت شهرستان میرجاوه را تشکیل می دهد و دارای ظرفیت های بی نظیری است که استفاده از آنها توجه بیش از پیش مسئولین را می طلبد، گفت: سیل دو ماه گذشته سبب ایجاد 17میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی و  8میلیارد تومان خسارت به راه های روستایی شده بود که بخشی از این خسارات جبران شده و بخشی نیز باقی مانده است.

فربد با بیان اینکه در جریان سیل اخیر آسیبی به منازل روستایی نداشتیم، تصریح کرد:سیل  دوماه گذشته به بیش از 300 منزل روستایی خساراتی وارد کرد که 110 واحد برای بهره مندی از وام های بلاعوض و تسهیلات با سود اندک به بانک معرفی شدند و برخی نیز خود تمایلی به استفاده از تسهیلات بانکی نداشتند.


انتهای پیام//Share/Save/Bookmark