نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس عنوان کرد؛
بسیاری از برنامه های لایحه بودجه 97 تطابقی با برنامه پنج ساله ششم ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۶
کد مطلب: 14368
 
نماینده مردم خاش,میرجاوه و نصرت آباد در مجلس گفت: نمایندگان سعی دارند بودجه ای را به تصویب برسانند که مطابق برنامه پنج ساله ششم کشور باشد و بسیاری از برنامه های پیش بینی شده دولت در لایحه بودجه سال 97 تطابقی با برنامه پنج ساله ششم ندارد.
علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: کلیات لایحه بودجه 97 پس از اصلاح مواردی مانند اختصاص نقدینگی توسط سازمان برنامه و بودجه، توجه بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته و چگونگی فروش نفت توسط نمایندگان به تصویب رسید.

وی افزود: بهای آب و برق و گاز افزایش چندانی نخواهد داشت، قیمت حامل های انرژی در مناطق محروم کمتر خواهد بود تا در توان مردم این مناطق باشد و نمایندگان اجازه نمی دهند چیزی که برخلاف توان مردم و غیرمنطقی باشد به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه نمایندگان در حال بررسی هزینه ها و درآمدهای بودجه هستند, خاطرنشان کرد: اکثریت نمایندگان با افزایش حامل های انرژی مخالف هستندچراکه در مناطق محروم به دلیل گستردگی و دوری فواصل و کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش قیمت حامل های انرژی مانند بنزین باعث افزایش فشار اقتصادی به مردم خواهد بودو به طور حتم شاخص های اشتغال کاهش می یابد و باعث نارضایتی عمومی در مردم می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان سعی دارند بودجه ای را به تصویب برسانند که مطابق برنامه پنج ساله ششم کشور باشد و بسیاری از برنامه های پیش بینی شده دولت در لایحه بودجه سال 97 تطابقی با برنامه پنج ساله ششم ندارد و برنامه هایی که نمایندگان تصویب نکنند مورد قبول شورای نگهبان نیز نخواهد بود.

وی توجه به قشر آسیب پذیر را وظیفه دولت و نمایندگان دانست و اذعان کرد: دولت و نمایندگان باید رسالت خود در برابر مردم را به خوبی انجام دهند و برنامه هایی را در پیش بگیرند که در راستای عمل به منویات رهبری و دغدغه های ایشان درباره خدمت رسانی به مردم به خصوص قشر آسیب پذیر باشد.


انتهای خبر/ش
Share/Save/Bookmark