مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه:
سیره حضرت زهرا(س) الگویی عملی برای تمام بانوان جهان است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 14458
 
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه گفت:حضرت زهرا دارای ویژگی ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی والایی است که اگر بتوان سیره آن حضرت را به خوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگویی عملی برای تمام بانوان جهان است.
سیره حضرت زهرا(س) الگویی عملی برای تمام بانوان جهان است
حجت الاسلام والمسلمین مهدی هاشمی پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) به معنای حقیقی کلمه یک الگوی کامل از یک زن بودند، در واقع ایشان آينه تمام نماي رسول خدا(ص) است که پیامبر اکرم(ص) در وصفش فرمود فاطمه نورچشم من است.
وی افزود: حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای بانوان امروز در در زندگی فردی و اجتماعی است چرا که ایشان نه تنها بهترین الگو در همسرداری، صبر، تقوا و ولایتمداری هستند بلکه مسائل سياسى و اجتماعى را نيز در مواقع حساس ناديده نمى گرفتند.
وی با بیان اینکه فاطمه الزهرا بهترین اسوه برای زنان جهان است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا دارای ویژگی ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی والایی است که اگر بتوان سیره آن حضرت را به خوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگویی عملی برای تمام بانوان جهان است چراکه ایشان نمونه كامل يك زن مسلمان در تمام اوصاف و كمالات اسلامى به ويژه در حجاب و عفاف بود.
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی پور با اشاره به لزوم مطالعه بیشتر در سبک زندگی دخت گرامی پیامبر، تاکید کرد: مادران و زنان جامعه اسلامی باید همیشه به حضرت زهرا اقتدا کنند و سبک زندگی ایشان را مطالعه و در زندگی خود جاری کنند، سبک زندگی حضرت زهرا باید در بین نسل جوان و بانوان جامعه تبیین شده و الگوی رفتاری زنان و دختران باشد.انتهای پیام/ش
Share/Save/Bookmark