کاروان زائران افغانستانی اربعین حسینی وارد مرز میلک شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 15943
 
برای اولین بار بیش از 100 زائر اربعین حسینی از افغانستان وارد مرز میلک در سیستان شدند تا برای شرکت در مراسم اربعین حسینی راهی کربلای معلی شوند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛به نقل از عصرهامون، از هنگامی که نخستین زائر اربعین جابر بن عبدالله انصاری، چهل روز پس از شهادت اباعبدالله الحسین(ع)، با پای پیاده خود را از مدینه النبی به کربلا رساند حدود 14 قرن می گذرد. از آن زمان تا کنون با اینکه زیارت سید‌الشهدا(ع) در اکثر برهه‌های تاریخی به سختی انجام می‌شد و جان زائران در خطر بود، اما زائران، عاشقانه خطرات را به جان می‌خریدند و حتی مخفیانه به پابوسی امام حسین(ع) در روز اربعین نائل می‌شدند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مورد می فرمایند: «شروع جاذبۀ مغناطیسی حسینی در روز اربعین است، جابربن عبدالله را از مدینه بلند می‌کند و به کربلا می‌کشند، این همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست» پس از سقوط صدام و رژیم بعث در عراق و با وجود تهدیدات تروریست ها و مشکلات موجود، اکنون پیاده روی اربعین شکوهمندتر از هر زمان دیگری برگزار می شود و دل های عاشق را از هر گوشه جهان به سوی خود می خواند.
به گونه ای که زائران زیادی همزمان با ایام اربعین حسینی به کربلای معلا مشرف می شوند.
در این میان اما سیستان وبلوچستان افتخار میزبانی از زائران افغانی و پاکستانی اربعین حسینی را دارد که می خواهند در بزرگترین اجتماع پیاده روی دنیا گردهم آیند و خود را به حرم سید و سالار شهیدان رسانند.
در همین راستا روز گذشته برای اولین بار از مرز سیستان، زائران افغانستانی از مرز میلک وارد این استان شدند تا به زیارت سرور و سالار شهیدان اعزام شوند.
غلامحسین نهبندانی مدیر پایانه مرزی میلک در گفت وگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین و وجود عشق و علاقه سراسر مردم جهان به امام حسین(ع) زائران افغانی از مرز میلک وارد ایران شدند.
وی افزود: در بین زائران افغانستانی کودکان و زنان نیز حضور دارند که ابتدا به مشهد مقدس برای زیارت امام رضا(ع)، و سپس از مرز مهران به کربلا خواهند رفت.
نهبندانی خاطرنشان کرد: تا کنون 103 زائر از مرز میلک وارد منطقه سیستان شده که برای اولین بار، پایانه مرزی میلک را برای ورود به ایران انتخاب کرده اند.
 
انتهای یپام/
Share/Save/Bookmark