در جشن میلاد حضرت زهرا(س) مطرح شد؛
محبت سبب تحکیم بنیان خانواده است/وجود حضرت زهرا(س) تجلی محبت الهی در زمین است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 14584
 
جشن میلاد کوثر به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان میرجاوه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛جشن میلاد کوثر به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور بانوان و مسئولین شهرستان میرجاوه در سالن تربیت بدنی مدرسه شهید حسین ریگی این شهرستان برگزار شد.

 

مسئول عقیدتی و سیاسی هنگ مرزی میرجاوه در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع حضرت فاطمه زهرا(س) در میان معصومین و ائمه اطهار (ع)، اظهار کرد: ولادت این بانوی بزرگ اسلام در شب معراج از سوی خداوند به پیامبر گرامی اسلام بشارت داده شده بود، حضرت محمد مصطفی(ص) به دلیل کرامات فراوان این حضرت به وی لقب ام ابیها داده بودند.
حجت الاسلام والمسلمین خوانساری افزود: وجود حضرت زهرا(س) تجلی محبت الهی در زمین است، زمانی که عده ای پیامبر را ابتر می خواندند خداوند سوره کوثر را بر پیامبر نازل کرد، خداوند به پیامبراکرم(ص) بشارت داد از نسل زهرا فرزندانی به تو عنایت می کنیم که تا ابد زمین از برکات آنها بهره مند شوند.وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) از نسل پاک حضرت زهرا(س) است که انقلابی به وجود آورد که بعد از 40 سال دشمنان نتوانستند در مقابل آن قد علم کنند، وجود فاطمه اطهر بسیار ارزشمند است و خداوند به پیامبر سفارش کرد به شکرانه این نعمت شتر قربانی کند و تمام فقرا را اطعام کند.
وی تاکید کرد: بسیاری از زنان محجبه و مومن ما قبل از انقلاب از نعمت آزادی و سواد بی بهره ماندند تا مجبور نشوند حجاب خود را کنار بگذارند این زنان فجرآفرینان انقلاب هستند، این حجاب و نماز زنان ما بسیار ارزشمند و مقدس است.

 
 
حجت الاسلام والمسلمین اذعان کرد: مقام مادر بسیار والا و ارزشمند است مادران باید از خداوند برای ادای وظیفه مادری یاری بخواهند و با نماز خواندن از خداوند یاری بطلند، نماز اول وقت و باجماعت گره از مشکلات مومنان می گشاید.


 
وی تصریح کرد: محبت بین اعضای خانواده سبب تحکیم بنیان خانواده است والدین باید به فرزندان خود به خصوص فرزندان دختر محبت کنند تا فرزندان این محبت را خارج از محیط خانواده جست و جو نکنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark