نسل جوان انقلابی قدرتمندترین سلاح در جنگ نرم/ظرفیت سایبری بسیج ابزاری قدرتمند در مقابله با نفوذفرهنگی دشمن است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 16474
 
بخش اعظمی از کاربران فضای مجازی را نسل جوان تشکیل می دهد و میتوان از اين ظرفیت عالی جوانان برای مقابله با دشمنان استفاده کرد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛امروز فضای مجازی به ابزاری برای نفوذ فرهنگی و سوء استفاده دشمنان تبدیل شده است و دشمنان قسم خورده انقلاب از این عرصه برای ایجاد جنگ نرم علیه کشورمان استفاده می کنند چراکه بخش اعظمی از کاربران فضای مجازی را نسل جوان تشکیل می دهد و دشمنان از این فرصت برای نفوذ فرهنگی در نسل جوان استفاده می کند.
اما از آنجا كه بيشترين مخاطب حوزه فضای مجازی را قشر جوان جامعه تشكيل می‌دهند و جوانان قادر به درك بهتری از موقعيت‌ها و فرصت‌های اين حوزه هستند می توان با استفاده از اين ظرفیت عالی جوانان و از ايده‌های نو و پويای آنان در حوزه فضای مجازی برای مقابله با دشمنان استفاده کردو  با توجه به رشد و تكامل تكنولوژيكی باید تلاش شود تا سطح اطلاعات و آگاهی مردم جامعه را با استفاده بهینه از فضای مجازی موجود به نحو مطلوب افزايش دهد و سربازانی قدرتمند برای مقابله با جنگ سایبری دشمنان پرورش داد.  
درهمین راستا رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم افتتاحیه همایش اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج که با حضور ۱۰۰ تیم سه نفره از ۳۲ استان گفته است که فضای مجازی می تواند یک فرصت فوق العاده برای کشور باشد که شرط اولیه حضور به موقع و تهاجمی است و حرکت بسیج در عرصه فضای مجازی یک حرکت تهاجمی خواهد بود، این راهبرد ماست و در این عرصه که یک عرصه جدی است نباید دچار تفرق باشیم شبکه سازی و انسجام بخشی از اجزای لاینفک است.
 سردار غیب پروردر بیان کرده است که کنار وجود این لشکر سایبری لشکر کارآمد هرکس باید رسالت خود را بشناسد و بداند در چه عرصه مهمی قرار گرفته چرا که دشمن با یک ساز و کار کامل وارد این عرصه شده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرده است که جنگ رسانه ای را باور کنیم که در بسیاری از تحولات دنیا این فضای مجازی است که جریان سازی می کند باید در نظر داشت حضور جوانان مومن در عرصه فضای مجازی و اهمیت آن کمتر از حضور جوانان در دفاع مقدس نیست و دستاوردهای حضور موثر در این عرصه میتواند به پیروزی های بزرگی منجر شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در جمع مردم قم فرموده اند که انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شکل گرفته و استمرار یافته اما مستکبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می خوانند که لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حرکت کنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل کنند.

ظرفیت سایبری بسیج ابزاری قدرتمند برای مقابله با جنگ نرم و نفوذ فرهنگی دشمن است
کارشناس سیاسی سیستان و بلوچستان در همین راستا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: ما می توانیم از انواع اهرم های فرهنگی، شخصیت های فعال فرهنگی و عرصه های فضای مجازی برای روشنگری به جوانان در عرصه دانشگاه ها استفاده کنیم تا جوانان بدانند که نگاه به بیرون هیچ گاه نتوانسته شرایط کشور را متحول کند.
یعقوب کریمی افزود: فضای مجازی عرصه ای جذاب برای نسل جوان است و دشمن نیز از این ابزار برای ضربه زدن به کشور و نفوذ فرهنگی استفاده می کند و شاهدیم که تکنولوژی روز به ابزاری برای نفوذ فرهنگی دشمنان در کشور و در بین نسل جوان تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها رکن پیشرفت علمی کشور است و می توان از این عرصه برای افزایش سواد فضای مجازی و مقابله با دشمن در عرصه فضای مجازی استفاده کرد و در این میان نقش جوانان فرهیخته را در مقابله با جنگ نرم دشمن در عرصه فضای مجازی نمی توان نادیده گرفت.
کریمی تاکید کرد: بسیج ظرفیت عظیمی در عرصه های فرهنگی و سایبری دارد و می توان از ظرفیت سایبری بسیج برای مبارزه با جنگ نرم دشمن استفاده کرد اما سایر نهادهای فرهنگی باید در کنار بسیج همه توان خود را برای مقابله با جنگ سایبری دشمن به کار ببندند.
این کارشناس سیاسی عنوان کرد: بسیج تنها ارگانی که است که همواره در طول انقلاب در بخش های مختلف فعال و موفق بوده و در عرصه فضای مجازی نیز پیشگام است چرا که با نسل جوان کشور سرو کار دارد سایر نهادها نیز باید مانند بالی در کنار بسیج در این عرصه جنگ نرم حضور داشته باشند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark