شاه‌میوه طبیعت را بشناسید
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 18779
 
به دلیل خواص بی‌شماری که سیب دارد، این میوه را شاه میوه طبیعت می‌نامند.

به گزارش لادیز؛به نقل از مشرق، یکی از خواص سیب این است که اثر آرام بخشی دارد، دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل شیرین شده باشد، نوشیدنی آرام بخشی است.

خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. علاوه بر ویتامین‌های گروه B، منیزیم و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارد. همچنین شیرینی سیب و جویدن آن باعث انبساط عضلات منقبض صورت می شود.

 

سیب همچنین با چندین فواید سلامتی دیگر مرتبط است که می‌تواند به دور نگه داشتن شما از پزشک کمک کند:

به کاهش وزن کمک می‌کند: به دلیل محتوای بالای فیبر نشان داده شده است که باعث افزایش احساس سیری، کاهش کالری دریافتی و درنتیجه کاهش وزن می‌شود.

سلامت استخوان را بهبود می‌خشید: مطالعات بر روی انسان و حیوان نشان داده است که خوردن مقدار بیش‌تری میوه می‌تواند با افزایش تراکم مواد معدنی استخوان و کاهش خطر پوکی استخوان همراه باشد.

عملکرد مغز را ارتقا می‌دهد: مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که خوردن سیب می‌تواند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند؛ همچنین از افت روانی و علائم کند پیری نیز جلوگیری می‌کند.

در برابر آسم محافظت می‌کند: مطالعات نشان می‌دهد که افزایش مصرف این میوه ممکن است با کاهش خطر ابتلا به آسم مرتبط همراه باشد.

خطر دیابت را کاهش می‌دهد: طبق یک بررسی خوردن یک عدد سیب در روز با ۲۸ ٪ کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در مقایسه با نخوردن آن همراه است
Share/Save/Bookmark