درحاشیه کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان مطرح شد؛
تقدیرازمقام شهدا وظیفه ای ملی است /شهدا بدون چشم داشت جانشان را فدای کشورشان کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 14412
 
سرطایفه کرد تمین ضمن بیان این مطلب که وظیفه ماست که از مقام شامخ شهدا تکریم و تقدیر کنیم، گفت: شهدا کسانی بودند که برای انقلاب و امنیت کشور بدون هیچ چشم داشتی جان عزیزشان را فدای خاک میهن شان کردند .
عبدالنبی کرد در حاشیه کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگارلادیز؛ اظهارکرد: واژه هایی مانند جهاد، ایثار، شهادت و گذشت قبل از انقلاب گم شده بود و وجود خارجی نداشت، با انقلابی که امام راحل با همکاری مردم به وجود آوردند این واژه ها جانی دوباره گرفتند.

وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهدات نیست و برپایی چنین کنگره هایی موجب تقویت و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده کشور می شود .
سرطایفه کرد تمین با اشاره به اینکه مردم ما ادامه دهنده راه شهدا هستند، تصریح کرد: شهدا کسانی بودند که برای انقلاب و امنیت کشور بدون هیچ چشم داشتی جان عزیزشان را فدای خاک میهن شان کردند .
وی خاطر نشان کرد: وظیفه ماست که از مقام شامخ شهدا تکریم و تقدیر کنیم و این وظیفه ای ملی است. ما باید از هرطریقی که می توانیم خودمان را به شهدا مرتبط کنیم .
کرد گفت : ما باید پاسدار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم همه ما باید حول محور ولایت انجام وظیفه کنیم و با اتحاد و انسجام پشتیبان ولایت فقیه باشیم .
وی با اشاره به این مطلب که عشایر و مرزداران بلوچ کسانی هستند که به کشورشان عشق می ورزند، اذعان کرد: تا زمانی که اتحاد و انسجام داشته باشیم می توانیم از مرزهای کشورمان به خوبی دفاع کنیم .
وی بیان کرد: با توجه به اینکه خداوند در قرآن می فرمایند کسانی که در راه خدا به شهادت رسیده اند مرده مپندارید بلکه آنها زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند، مردم ما چه در زمان انقلاب و چه در زمان 8 سال دفاع مقدس  در راه ایثار و شهادت از هم سبقت گرفتند.

انتهای پیام /م.ر
Share/Save/Bookmark