۱
 
گزارش لادیز از واکنش روستاییان به اظهارات اخیر معاون رییس جمهور:
معاون رییس جمهور باید از مردم سیستان و بلوچستان عذر خواهی کند/مسئولین از پشت صندلی های راحت خویش درباره مردم این استان اظهار نظر نکنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 3638
 
به دنبال اظهارات عجیب "شهیندخت مولاوردی" معاون رییس جمهور در امور زنان مبنی بر اعدام تمام مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان، این ادعای وی باعث واکنش بسیاری از مردم شهرها و روستاهای استان و سیستان و بلوچستان شد.
مولاوردی
مولاوردی
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ به دنبال اظهارات عجیب "شهیندخت مولاوردی" معاون رییس جمهور در امور زنان مبنی بر اعدام تمام مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان، این ادعای وی باعث واکنش بسیاری از  مردم شهرها و روستاهای استان و سیستان و بلوچستان شد.
 
بسیاری از مردم روستاهای شهرستان میرجاوه که مردمی اصیل، خونگرم و زحمتکش هستند با شنیدن چنن اظهاراتی از سوی معاون رییس جمهور، بیان چنین مطالبی نسبت به روستاهای سیستان و بلوچستان را کم لطفی و اجعاف در حق مردم و روستاییان این استان دانستند.
 
کاش معاون رییس جمهور به خود زحمت می داد و درباره مردم سیستان و بلوچستان مطالعه می کرد
عیدو  یکی از روستاییان دهستان لادیز در واکنش به این اظهارات گفت: برخی مسئولین بدون شناخت از مردم و فرهنگ این استان درباره آن اظهارنظر می کنند کاش معاون رییس جمهور به خود زحمت می داد و درباره مردم این استان مطالعه می کرد.
وی ادامه داد: روستاییان خلافکار و اعدامی نیستند بلکه مردمی زحمتکش هستند که با سختی و مشقت نان خانواده خویش را فراهم میکنند اما روزی حلال را به تمام ثروت های دنیا ترجیح می دهند.
 

 
مسئولین از پشت صندلی های راحت خویش درباره مردم این استان اظهار نظر نکنند
 
فرد دیگری می گوید: روستاییان سیستان و بلوچستان در آرامش و صلح زندگی می کنند و اکثر مردم روستا کشاورز هستند نه قاچاقچی و بزهکار، مسئولین از پشت صندلی های راحت خویش درباره مردم این استان اظهار نظر نکنند اگر می خواهند قدم مثبتی برای این مردم بردارند به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم روستا رسیدگی کنند نه اینکه همه را قاچاقچی و اعدامی بخوانند.
وی افزود: چنین صحبت هایی توهین به مردم و روستاییان سیستان و بلوچستان است و ما نمی توانیم چنین توهینی را تحمل کنیم.
 
روستایی با مردان اعدامی نداریم اما تا دلتان بخواهد روستاهایی داریم با مردانی که به خاطر وضعیت بد اقتصادی شرمنده زن و بچه خود شده اند
 
عبدالسلام نیز به خبرنگار ما می گوید : خیلی حرف است که مسئولی از وضعیت مردم کشور خویش تا این حد بی خبر باشد اینجا ایران است و ما نیز مردم همین کشور هستیم، سیستان و بلوچستان را با کجای دنیا اشتباه گرفته اید.
 
وی ادامه داد: خانم مولاوردی به جای اظهار نظرهای غیر واقعی کمی به در د مردم این استان برسد ما روستایی با مردان اعدامی نداریم اما تا دلتان بخواهد روستاهایی داریم با مردانی که به خاطر وضعیت بد اقتصادی شرمنده زن و بچه خود شده اند.
 
معاون رییس جمهور باید از مردم سیستان و بلوچستان عذر خواهی کند
محمد ریگی بیان می کند: حتی اگر خانم معاون رییس جمهور کتاب های تاریخی را می خواند با غیرت و همیت مردم سیستان وبلوچستان آشنا می شد و چنین اظهارنظری نمی کرد ، وی باید از مردم سیستان و بلوچستان عذر خواهی کند.
وی ادامه داد: چرا مولاوردی فضای جامعه را علیه سیستان وبلوچستان مسموم می کند ، در صورتی که اگر این مردم نبودند و جان و مال خویش را برای دفاع از مرزهای کشور فدا نمی کردند ، وی نمی توانست پشت صندلی خویش بشیند و اظهار نظر کند.
 
مولاوردی باید ادعای بی پایه و اساس خویش را ثابت کند
 
یکی از بانوان فرهنگی شهرستان میرجاوه نیز به خبرنگار ما گفت: بهتر بود معاون رییس جمهور کمی پای درد دل بانوان این استان می نشست و از مشکلات آنان مطلع می شد و سعی می کرد تا به وظایف خویش در حوزه بانوان بهتر عمل کند تا به دنبال روستایی باشد که وجود خارجی ندارد.
وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان مردمی انقلابی و ولایتمدار هستند و همواره در صحنه های مختلف از جمله انتخابات اخیر ، عشق و ارادت خویش به نظام جمهوری اسلامی را ثابت کرده اند، اکنون مولاوردی باید ادعای بی پایه و اساس خویش را ثابت کند.
وی خاطر نشان کرد: بهتر است مسئولین به جای حرف های تفرقه انگیز، به دنبال رشد و آبادانی کشور و استان سیستان و بلوچستان باشند و با حرف های نسنجیده در زمین دشمن بازی نکنند.
 
Share/Save/Bookmark
 


maryam
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۲ ۱۲:۵۴:۳۹
تشکر از مطالبی که میگذارید و ممنون از کارکنان سایت لادیز که با مطالبشان باعث آگاهی مردم از اتفاقات درون کشور میشوند (74)