همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر در میرجاوه برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 12972
 
همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر در سپاه شهرستان میرجاوه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر به مناسبت آغاز ما محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکربا حضور مسئولان در سپاه شهرستان میرجاوه برگزار شد.
جانشین سپاه شهرستان میرجاوه در این همایش اظهار کرد:رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی(ره) و حضور گسترده مردم در عرصه ایثار و شهادت و مقاومت، از مهم‌ترین عوامل پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ نابرابر و تحمیلی بود و رزمندگان نه به  دنبال مقام و جایگاه بودند و نه دنبال مال دنیا و فقط برای خدا جهاد کردند.
سرهنگ پاسدار حسین قمبری افزود: در 8 سال دفاع مقدس ، دشمن نتوانست حتی  یک وجب از خاک کشور را تصاحب کند، در صورتی که در قرون گذشته هرگاه دشمن به ما حمله می کرد قسمتی از سرزمین ما  را می گرفت و این ایار و جانفشانی رزمندگان برگرفته از نهضت اباعبدالله الحسین(ع) بود.
وی خاطرنشان کرد: اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و باید به آن عمل کنیم و در جهت مصونیت جامعه و فرزندان خود از آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم، 30 آیه از قرآن کریم نیز درباره اهمیت امربه معروف و نهی از منکر نازل شده است.
وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب پیرامون فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکیدات زیادی داشته اند و فرموده اند« اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جایی نداشته باشد اشرار بر ملت مسلط می‌شوند و تاریخ پر است از نمونه‌های این کوتاهی جوامع که زمینه را برای تسلط افراد بی‌دین و شرور فراهم کرده‌اند».
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه نیزدر این همایش بیان کرد: رس اساسی قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر است، نباید تنها از آن سخن بگوییم بلکه باید با عمل خود آن را در جامعه نهادینه کنیم.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: امر به معروف و نهی از منکر جز عادات و اخلاقیات پیامبر گرامی اسلام (ص) بودو حضرت محمد مصطفی(ص) به راستی پیامدار بزرگ امر به معروف بود و بزرگترین و بیشترین هزینه ها را این وجود نازنین و شخصیت مبارک در مسیر صعب و دشوار امر به معروف و نهی از منکر پرداخت کرد.
وی خاطرنشان کرد: خدمت صادقانه مهم ترین معروف هاست، اگر ما با نیت خیرخواهی و با عشق و دوستی و علاقه یکدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنیم، قطعا شاهد تاثیر مثبت کلام و رفتارمان در طرف مقابل خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark