افشای پشت پرده قتل وحشیانه طلبه همدانی از زبان دوست قاتل +فیلم

9 ارديبهشت 1398 ساعت 7:51

صحبت‌های یکی از هم‌فکران قاتل طلبه همدانی که امروز در فضای مجازی منتشر شد مهر تأییدی است بر پشت پرده اقدام وحشیانه‌ای که روز گذشته در محله آخوند همدان اتفاق افتاد.


به گزارش پایگاه خبری لادیز؛پس از انتشار خبر قتل طلبه همدانی، فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یکی از هم‌فکران ضارب، با تأیید اقدام وحشیانه او مردم را به این کار تشویق می‌کند. در بخشی از فیلم، گوینده از ضارب یعنی بهروز حاجیلو به خاطر قتل فجیع طلبه همدانی تشکر می‌کند و این اقدام را متأثر از دستور رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع می‌داند. او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود، حاجیلو را از دوستان نزدیک وحید مرادی می‌داند؛ شروری که به گفته خودش اصلیت همدانی داشت؛ از ١٧ ‌سال پیش با سلاح در محله‌های مختلف تهران قلدری می‌کرد؛ تمام تنش خالکوبی شده بود و رد چاقو داشت؛ چندین بار به زندان رفته بود و در آخر در یک درگیری خونین دوست نزدیکش را به قتل رساند و در نهایت خود نیز بر اثر درگیری در زندان به قتل رسید.

 
 
00:00 00:55
کد ویدیو

اما نکته مهم در صحبت‌های این فرد اشاره به فتوای ساختگی از یک روحانی است که چند روز پیش در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفت. ماجرا از این قرار بود که یک اکانت جعلی با تصویر یک روحانی مازندرانی زنان را به نکاح با نیروهای حشدالشعبی که برای کمک به سیل‌زدگان در خوزستان بودند، تشویق می‌کرد و چه بسا یکی از دلایل قتل طلبه همدانی انتشار همین توییت‌های جعلی بود. حتی مهناز افشار هم این اکانت جعلی را جدی گرفت و در محکومیت آن توییتی منتشر کرد و به نوعی با بازنشر آن، شایعه پاگرفته در فضای مجازی را بیش از پیش قوت بخشید اما پس از آشکار شدن واقعیت مجبور به حذف آن و عذرخواهی شد.


بیشتر بخوانید: ماجرای فتوای جنجالی یک روحانی در اینستاگرام چه بود؟ + تصاویر


طلبه همدانی

 

طلبه همدانی

صحبت‌های طلبه جوان مازندرانی که از تصویرش در پروفایل اکانت جعلی مذکور استفاده شده بود

 
 
00:00 00:43

به گفته برخی از فعالان فضای مجازی از صحبت‌های فرد مذکور در این فیلم می‌توان به نکات جالبی رسید. هم‌زمان با ورود نیروهای حشدالشعبی به خوزستان برای کمک به سیل‌زدگان، رضا پهلوی در پستی توییتری مردم را به قیام علیه نظام تحریک و آنها را به مقابله با نیروهای حشدالشعبی دعوت کرد. 

طلبه همدانی

چند روز پس از انتشار این توییت، همان اکانت جعلی شروع به فعالیت  و ترغیب زنان به انجام فتوای ساختگی خود کرد تا شاید اینگونه مردم را نسبت به روحانیون تحریک و  فضا را برای اقدام وحشیانه روز گذشته بهروز حاجیلو و قتل طلبه همدانی باز کند. این در حالی بود که در همان روزها روحانیون و طلاب به طور گسترده در مناطق سیل‌زده حضور داشتند و از هیچ کمکی به هموطنان دریغ نمی‌کردند.

قتل مظلومانه مصطفی قاسمی، طلبه ۴۶ ساله همدانی، از روز گذشته فضای سنگینی را در دنیای حقیقی و مجازی حاکم کرده است. آنچه که بیش از هر چیز دیگر، مردم و کاربران فضای مجازی را متأثر کرده، عاملان جوسازی‌های مسمومی است که به اینگونه اقدامات دامن می‌زنند؛ از رضا پهلوی که در خارج از کشور و در پس عناد چهل ساله دستور درگیری با حکومت صادر می‌کند تا سلبریتی‌هایی که در داخل بدون آگاهی از چند و چون ماجرا، جوسازی‌های مسموم را تقویت و علیه قشرهایی همچون روحانیون نفرت‌پراکنی می‌کنند.

طلبه همدانی

طلبه همدانی

طلبه همدانی

طلبه همدانی

نگاهی به صفحه اینستاگرامی بهروز حاجیلو، ضارب طلبه همدانی ماهیت او را به طور کامل نشان می‌دهد؛ پست‌هایی که جز خشونت و وحشی‌گری بیانگر چیز دیگری نیست و از پیشینه ناسالم او خبر می‌دهد. اگر تمام افرادی که از اپوزیسیون خارج‌نشین خط می‌گیرند مسلکی همچون بهروز حاجیلو و وحید مرادی داشته باشند باید فاتحه این اپوزیسیون را خواند!

انتهای پیام/


کد مطلب: 17251

آدرس مطلب: http://ladiez.ir/vdcfy0dy.w6detagiiw.html

لاديز
  http://ladiez.ir