شهرهای عجیب ایران را بشناسید +اینفوگرافیک

19 دی 1397 ساعت 7:40

در این خبر با عجیب‌ترین شهرهای ایران که هر یک از آن‌ها به دلیل دارا بودن ویژگی خاصی مشهور است، آشنا شوید.


به گزارش پایگاه خبری لادیز؛در کشور ما ایران هر یک از شهرها و استان‌های مختلف دارای ویژگی‌های منحصر به فردی جالب و جذاب هستند و می‌توان از ظرفیت‌های هر یک از نقاط کشور برای توسعه  صنعت گردشگری و جذب توریست از دیگر کشورها بهره برد.

نتایج یک پژوهش توسط یکی از پژوهشگران اسامی عجیب‌ترین شهر‌های ایران با ویژگی‌هایی که دارا هستند را به گونه‌ای جالب و قابل توجه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بر اساس این پژوهش جالب عجیب‌ترین شهر‌های ایران که شهرت جهانی دارند، شامل مواردی است که در ادامه این خبر ذکر می‌شود.

طبق این پژوهش گچساران در زمره یکی از ۱۵ شهر عجیب ایران قرار گرفته و از تبریز به عنوان «شهر بدون گدا» یاد شده است.

شهر اردکان در استان یزد نیز با عنوان شهری شناخته می‌شود که پولدارترین و مرفه‌ترین مردم ایران را در خود جای داده است. جالب است بدانید که شهر نورآباد ممسنی یکی از همسایگان گچساران در استان فارس است که به دلیل اینکه ۱۸ درصد از جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می‌دهند، در لیست عجیب‌ترین شهر‌های کشور قرار گرفته است.

از دیگر شهر‌های عجیب ایران می‌توان به جلفا در استان آذرباییجان شرقی اشاره کرد که شهری بدون قبرستان است و در فهرست فوق بروجردی‌ها هم خوشگذران‌ترین مردم ایران نام گرفته‌اند.

گچساران در این فهرست عنوان غنی‌ترین خاک ایران را به خود اختصاص داده و با این تفسیر لقب بام نفتی ایران نیز به آن اطلاق می‌شود. این شهرستان ۲۵ درصد نفت و گاز کشور را تأمین می‌کند و از مهمترین نقاط در زمینه تعیین سرنوشت اقتصاد کشور است.

در ادامه این خبر یک اینفوگرافیک از فهرست عجیب‌ترین شهر‌های کشور را مشاهده می‌کنید.

شهرهای عجیب ایران را بشناسید +اینفوگرافیک

انتهای پیام/


کد مطلب: 16466

آدرس مطلب: http://ladiez.ir/vdcce0qs.2bqee8laa2.html

لاديز
  http://ladiez.ir