شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان

23 ارديبهشت 1398 ساعت 12:57

مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان از شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در زاهدان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری لادیز؛سهیلا خسروی در گفتگو با عصرهامون، گفت: پس از مراجعه مادر باردار 33 ساله به اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان (ع) زاهدان در آزمایشات اولیه مشخص می شود که گروه خونی وی از گروه های خونی متداول و شناخته شده نیست.

وی ادامه داد: پس از انجام آزمایشات تخصصی روی نمونه، گروه خون بسیار نادر ‏o‏ و دی –دش – دش  ‏تشخیص داده شده که پس از تایید توسط آزمایشگاه مرجع ‏ایمنوهماتولوژي انتقال خون ایران هماهنگی جهت تهیه خون ‏برای این بیمار با توجه به شرایط اورژانسی وی انجام شد.
 


وی افزود: خون مورد نیاز با ‏تلاش کارکنان آزمایشگاه مرجع  ایمنوهماتولوژی ‏سازمان انتقال خون ایران خون از بانک خون ملی خون های ‏نادر کشور تهیه و برای این استان ارسال و با توجه به ‏اهمیت بالای این فرآورده تهیه شده هماهنگی با بیمارستان ‏علی ابن ابیطالب (ع) برای تزریق خون انجام شد.

وی تصریح کرد: افزایش آمار اهدا کنندگان خون رابطه مستقیمی با تشخیص و ذخیره گروه های خون نادر دارد. شناسایی خون های نادر ‏تا زمانی که افراد به هر دلیلی برای دادن آزمایش به ‏مراکز درمانی مراجعه نکنند یا نیاز به خون نداشته باشند، ‏امکان پذیر نخواهد بود‎.

خسروی در پایان خاطرنشان کرد: گروه خونی خون «دی- دش -دش» یکی از ‏نادرترین گروه خونی در جهان به شمار می‌رود، که  تاکنون 9 ‏تا 10 نفر در ایران شناسایی شده اند‎.‌‏

انتهای پیام/


کد مطلب: 17346

آدرس مطلب: http://ladiez.ir/vdcaien6.49n0y15kk4.html

لاديز
  http://ladiez.ir